kalca-lazer-epilasyonu-seans-sayisi

Bel ve Kalça Epilasyonu

İçindekiler

Bel ve kalça epilasyonu, kadın ve erkeklerin bölgelerdeki istenmeyen kıllardan kurtulmak için başvurdukları yöntemdir. Bacak epilasyonu yaptıranlar genellikle bel ve kalça epilasyonu da yaptırmaktadır. Bel ve kalça bölgesindeki kıllar lazer epilasyon yöntemi ile kalıcı olarak yok edilir. Lazer epilasyonu, belli bir dalga boyundaki ışınların kıl köklerini tahrip etmesiyle gerçekleşir. Geleneksel epilasyon yöntemlerine oranla çok daha rahat ve kalıcı bir yöntemdir. Lazer epilasyon neticesinde işlemin yapıldığı bölgenin cildi tertemiz ve pürüzsüz bir hal alır. 

Güvenli ve konforlu olmasından dolayı son zamanların en fazla tercih edilen epilasyon yöntemi; lazer epilasyondur.  Lazer epilasyon, büyük oranda bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Ancak erkekler de istenmeyen kıllarından kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedir. Lazer epilasyon yöntemi, göz kapağı dışında vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken husus, bölgeye, kıl yapısına uygun epilasyon cihazının kullanılmasıdır. 

Bel ve Kalça Epilasyonu Hangi Cihazla Yapılmalı?

laser-epilasyon

Bel ve kalça kıllarında en etkili teknik lazer epilasyondur. Lazer epilasyon uygulaması sırasında cihazdan belli yoğunlukla ışın yayılır. Bu ışınlar kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir. Siyah renkteki pigment ışınları alında yüksek oranda ısı ortaya çıkar. Yüksek orandaki ısı, kıl köklerini tahrip ederek bir daha çıkmasını engeller. Lazer epilasyon sırasında kullanılan çeşitli cihazlar vardır. Cihaz çeşitleri, vücudun bölgesel özellikleri dikkate alınarak kullanılır. Bel ve kalça epilasyonu hangi cihazla yapılmalı?

Sorusunun cevabını uzmanları vermektedir Bel ve kalça kıllarını kalıcı bir şekilde yok etmek için buz lazer epilasyon cihazı kullanılmaktadır. FDA onaylı buz lazer epilasyonunun bir başlığı vardır. Bu başlı cildi soğutarak işlem sırasında meydana gelecek yanma hissini engeller. İşlem sırasında cilt -3 dereceye kadar soğutulur. Bel ve kalçadaki kılların yapısı gereği kalıcı sonuç elde edilebilmesi için buz lazer epilasyonun ortalama 8 seans uygulanması gerekir. Bazı kişilere kıl yapısının daha inatçı olmasından dolayı bir iki seans daha eklenmesi gerekebilir.

Bel ve Kalça Lazer Epilasyonu Etkisi

Kılın büyümesini sağlayan köklerinde bulunan hücrelerdir. Kıl kökleri tahrip edildiğinde kılın büyüme ihtimali kalmaz. Lazer epilasyonun etkisi, cihazların yaydığı ışınlarda saklıdır. Lazer epilasyon cihazlarının özel bir başlığı vardır. Bu başlık, ışınları direkt olarak kılların köklerine gönderir. Kıl kökü dışında hiçbir dokuya isabet etmez. Kıl köklerine isabet eden ışınlar, melamin pigmenti tarafından emilir. Siyah renkteki pigment ışının daha yüksek ısıya ulaşmasına yardımcı olur. Isıyla yanan kıl kökleri bir daha büyüyemez. Tahrip olan kılların folikülleri dökülür ve cilt çok daha pürüzsüz bir hal alır. Lazer epilasyon uzmanının belirlediği sayıda seans uygulandığında bel ve kalça lazer epilasyonu etkisi daha yüksek olur.

Bel ve Kalça Epilasyonu Seans Sayısı

bel-ve-kalca-epilasyonu

Bel ve kalça epilasyonuna başlamadan önce fiziki muayene yapılmaktadır. Uzman tarafından yapılan fiziki muayene sırasında kişinin lazer epilasyona uygun olup olmadığı, kıl yapısı gibi özelliklerin tespiti yapılır. Uygun durumda olan kişilerin lazer epilasyon planlaması yapılır. Planlamada, kıl yapısı, cilt rengi ve kıl rengi dikkate alınarak seans sayısı belirlenir. Bel ve kalça epilasyonu seans sayısı ortalama 6 ila 8 seans arasında değişir. Seanslar arasında 2 aylık bir süre bırakılır. Her seans yaklaşık olarak 15 ila 30 dakika sürmektedir.

Bel ve Kalça Epilasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bel ve kalça epilasyonu öncesinde yapılması ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Lazer epilasyondan 3 ila 4 hafta öncesinde bölgede ip, cımbız, ağda, epilatör kullanılmamalıdır. Kılları kökünden alana epilasyon yöntemleri, lazer epilasyonun etkisini bozmaktadır. Bel ve kalça epilasyonu öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar arasında en önemlisi, bölgenin temizliğinin jiletle yapılmasıdır. İşlemden 3 gün öncesinde jilet yardımıyla kıllar kısaltılır. Jiletle kısaltılan kıllara lazer epilasyon başlığı daha düzenli ve tekli atışlar yapar. Kontrollü ve düzenli yapılan atışlar işlemin daha etkili olmasını sağlar.

Bacak lazer epilasyonu fiyatlari nelerdir? Kaç saat sürer? Detaylı bilgi almak için bir önceki makalemizi okuyunuz

Kalçadaki kıllar Alınır mı?

Kalçadaki tüy veya kıllarda lazer epilasyonu ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Her seans sonrasında tüylerde azalma ve dökülmeyi kolaylıkla fark edeceksiniz.

Beldeki tüyler nasıl yok edilir?

Kullandığımız cihazlar ile bel kısmınızdaki istenmeyen tüylerden rahatlıkla kurtulursunuz. Acısız ve ağrısız lazer epilasyon makinelerimizle tüm kıl tiplerine son!

Hangi Bölgeye lazer Yapılmaz?

Son teknolojik makinelerimiz sayesiyle kol, kalça, genital, bel ve göğüs bölgesine rahatlıkla uygulanabilirken, göz kapağı bölgesine uygulamayı tavsiye etmiyoruz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?