Lazer Epilasyon - 2023' e Hazırlık

İçindekiler

Diğer epilasyon türlerinden farklı olarak lazer epilasyon kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih edilmektedir. Lazer epilasyon hem erkek hem de kadınlarda istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmede etkilidir. İstanbul lazer epilasyon süreci en iyi şekilde planlamayı başarır.

Doğru ekipman ve uzmanlarla yapıldığında çok etkili bir yöntem olduğu kadar aynı zamanda zararsızdır. Estetisyen uygulama yapılacak bölgeyi, cilt tipini ve rengini, kıl yapısını inceleyerek hangi cihazı kullanacağını seçer ve kılların kaç defa alınacağını kişiye bildirir. Lazer epilasyonun asıl amacı kılları değil kökleri yok etmektir. Kıl köklerine lazer ışını uygulandıkça kıl gelişimini sağlayan kıl hücrelerin işlevi kasıtlı olarak zayıflatılır. Bu durum kılların cilt yüzeyinde yeniden ortaya çıkmasını önler.

Lazer epilasyon gelişmiş yöntemlerle yapıldığı günümüzde bir gerçektir, dolayısıyla yapımında herhangi bir zarar bulunmaz. Son derece kaliteli ürünlerle yapıldığı için lazer epilasyon işlemleri sırasında kişiler herhangi bir ağrı günümüzde hissetmiyorlar. İşlemler 1 ile 3 seanslık zaman dilimleri içinde tamamlanarak süreç bitiyor.

Lazer Epilasyon Nedir?

Epilasyon nedir, sorusu kadınlar tarafından sıklıkla gündeme gelen sorulardan birisidir. Epilasyon, fazla kılların çeşitli yöntemlerle kalıcı olarak alınması işlemidir. Epilasyon çok yönlü, tıbbi ve ciddi bir meslektir. Epilasyon uzmanları, saç anatomisini ve epilasyon metotlarını iyi bilmelidir. Günümüzde lazer  aleti vasıtasıyla günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak son derece kolay bir detay unsuru konumundadır. 

Bireylere günümüzde, uygulanan vücut bölgesine ve kıl türüne ışık enerjisi verilerek kıllardan kurtulmak için hızlı, etkili, güvenli ve daha az ağrılı bir tekniktir. Bu ışık saç köklerinde cilde zarar vermeden ısıya dönüştürülerek saçların zayıflamasına ve yok olmasına neden olur. Lazer, kıl folikülünün etrafındaki renk hücrelerini hedefler. Bu nedenle epilasyonun başarısı saçın rengi ile doğru orantılıdır. Lazer epilasyon gri tüylerde etkili değildir ve gri tüylerin başarı oranı çok düşüktür.

İstenmeyen tüyler kişilerin hem fiziki hem de manevi açıdan olumsuz yönde etkilenmesine sebep olabilir, bu tarz durumlarla karşılaşmamak için kişilerin bu süreçte ekibimiz hizmetlerine önem vermektedir. Lazer epilasyon süreci hızlı ekipmanlar ve uzman hekimler vasıtasıyla günümüzde hızlı bir şekilde yapılabiliyor. 

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

  • Ruby kaliteli lazer yöntemi: 700 nm dalga boyuna sahip bu lazer çok kısa tüylerde etkilidir. Ruby lazerler açık tenli tiplerde daha etkilidir ve üst dudak gibi bölgelerde etkilidir.
  • Alexandrite Lazer: 752 nm dalga boyuna sahip alexandrite lazer yakın dokulara zarar vermeden kullanılabilmekte ve büyük başlığı sayesinde geniş bir alana hızla etki ederek tedavi süresini kısaltmaktadır. Çok koyu olmayan ciltler ve koyu tüyler üzerinde etkili çalışır. Yüksek soğutma sistemi ile ağrı olmaz. İşlemden sonra vücuttaki fazla kılları kolay bir şekilde alır. Melanin vücut kıllarını pigmentler ve Alexander Green Lazer tarafından iyi korunan bir döngüdür. Bu nedenle, açık ten rengine sahip kişiler için daha etkilidir.
  • Profesyonel diode lazer: 801 nm dalga boyuna sahip bir diyot lazer ince tüylerin giderilmesinde etkilidir. Cilde çok yakın mesafeden ateşlendiği için soğutma jeli ile çalışır. Tüm cilt tiplerine uygulanan lazerler batık kıl köklerini de etkileyebilir. 

Diode Lazer Epilasyon

Türkiye’de bilinen teknikler arasında ilk sırada yer alan günümüzün en gelişmiş lazer tekniğidir. İstenmeyen tüylerden kurtulma konusunda son derece verimlilik sağlayan bu yöntem tüylerin yok edilmesinde son derece etkilidir. 8 ile 12 seanslık bir süre sonunda tamamıyla istenmeyen tüylerden kurtulabilir, böylelikle istediğiniz vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Ağrısız bir işlem olması onu popüler yapan en önemli hususlar arasında bulunuyor. Pürüzsüz bir cilde kavuşmanın günümüzdeki ilk yöntemi  olarak kabul ediliyor. Bu yöntemin kişilere sağlamış olduğu birçok farklı detay unsuru ve alternatif seçenekler mevcuttur. Dolayısıyla yöntem son günlerde kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. 

Alexandrite Lazer Epilasyon

Son günlerde iğneli lazer epilasyon teknikleri içinde en modern ve gelişmiş tekniklerden birisi de hiç şüphesiz ki Alexandrite lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem günümüzde birçok alanda kullanılan ve kişilerin sıklıkla tercih ettiği profesyonel lazer yöntemleri arasında ilk sırada yer alıyor. Yöntemin her açıdan kişilere isteneni vermesi ve kişileri bu süreçte memnun etmesi kişileri sevindiren gelişmeler arasında bulunuyor. Lazer Alexandrite epilasyon cihazı alanında kaliteli bir hizmete ihtiyaç duyuyorsanız bu alanda tercih edeceğiniz birçok farklı hizmet bulunuyor. Bu hizmetlerden yararlanarak kişiler kolay bir şekilde istenmeyen tüylerinden kurtulma ayrıcalığına sahip oluyorlar. Yöntemlerin kalitesi ve güvenilirliği günümüzde tüm dünyada kanıtlanmış ve ön plana çıkmayı başarmış düzeydedir. 

Nd Yağ Lazer Epilasyon

Bu işlem bölgesel bir lazer epilasyon metodu olarak biliniyor. Bu yöntem sayesinde kişiler istenmeyen yağlarından kurtulma olanağına sahip olabiliyor ve çok kolay bir şekilde yağlardan kurtulabiliyorlar. Yağ epilasyon kapsamında bölgesel olarak istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu lazer türü hem koyu hem de açık tenlerde etkilidir ve diğer lazerlere göre daha ağrılıdır. 1063 nm dalga boyuna sahiptir ve açık renkli ve ince tüylerde etkilidir. 

Bu yöntem 8 ile 12 seansta çözüm üreten günümüzde kilo problemi ve sarkıntıları olan kişilerin tercih ettikleri modern yöntemler sınıfında yer alıyor. Yağ lazer epilasyon yöntemi sizlere en iyiyi sunmayı başaran günümüzün en etkili epilasyon teknikleri arasında bulunuyor. Nd yağ lazer epilasyon sayesinde siz de istenmeyen yağlarınızdan kurtulabilir ve böylelikle hem istenmeyen tüylerden hem de yağ probleminden kurtulabilirsiniz.   

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Birçok alanda farklı düzeyde kullanılacak  epilasyon yöntemi olduğu için günümüzde bu işlemler farklı metotlarla yapılıyor. İşlem süreci günümüzde profesyonel yöntemlerle  yapılıyor. Temiz ve hijyenik bir ortamın olması epilasyon sürecinin verimliliği açısından son derece önemlidir. Temiz olmayan yerlerde yapılan hizmetler kişilerde olumsuz faktörlere sebep olabilir. İşlem sürecinde günümüzde dikkat gerektiren en önemli unsurların başında hijyenik bir ortam faktörü geliyor. Dolayısıyla bu süreçte hizmet alacağınız kurumun merdiven altı kurum olmamasına aksine Sağlık Bakanlığı onaylı ortamlarda yapılması sağlığınız açısından önemli bir süreçtir. 

Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir?

Teorik olarak günümüzde literatürde bilinen herhangi bir zararı yoktur. Fakat bu süreçte kişilerin karşılaştıkları zararlar genellikle acemilikten kaynaklı olarak gelişen zararlar olarak biliniyor. Acemilik bu işin en önemli zararları arasındadır ve işlemlerinde püf noktası olarak kabul edilir. Kaşıntı, şişme gibi kişiye bağlı yan etkilerde bazı zamanlarda sık olmamakla beraber gözlemlenen nitelikler arasında bulunuyor. Epilasyon sürecinde profesyonel hizmetlerin önemi günümüzde bakanlık onaylı hizmetlere bağlı olarak önemli bir süreci teşkil ediyor. İşlemin sağlıklı bir mekanda yapılması ve hijyenik koşullara uyum sağlanması günümüzde önemlidir.8

Lazer Epilasyon kampanyası
Lazer Epilasyonu nedir

İşlem Öncesi Nelere Dikkat Etmelidir?

Epilasyon süreci öncesinde kişiler  epilasyon programlarına girmelidirler. Bu programlarda kişilerin cilt tipleri araştırılır ve cilt tiplerine uygun lazer epilasyon yöntemi belirlenir. Günümüz koşullarında  epilasyon süreci profesyonel teknik aletlerle yapılabiliyor. Kılların hangi renkte olduğu,  daha önce bireyin geçirmiş olduğu hastalıklar, kullanılmaya devam eden ilaçlar süreç öncesinde uzmanla paylaşılmalıdır. Özellikle bu süreçte bulaşıcı hastalığı bulunan ve bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullanan kişilerin bu sürece daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bu süreçte solaryuma işlem önce girilmemeli, epilasyon yapılacak olan bölgeye herhangi bir ‘’peeling’’ uygulanmamalıdır. Bu faktörlere dikkat edilerek kişiler rahat ve sorunsuz bir süreç geçirebilirler.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

İşlemden sonra kişilerde bir süreliğine kızarıklık, şişlik, kaşıntı ve döküntü gibi deri problemleri gözükebilir. Bu tarz problemlerin oluşması bu süreçte gayet normaldir, dolayısıyla endişelenmeye gerek yoktur. 

En geç 24 saat içinde bu sorunlar tamamen ortadan kaybolur. işlem sonrasında sıcak su ile banyo yapmaktan uzak durmak önemlidir. Kişiler bu süreçte güneşe çıkmasalar bile güneş kremleri kullanmalı ve bu doğrultuda işlemlerini gerçekleştirmelidir.  Üç gün boyunca bölge hiçbir şekilde tıraşlama vb. yöntemlere maruz kalmamalıdır. Kese ve peeling gibi cildi tahriş edecek yöntemlerden kaçınmak bu süreçte önemli bir işlevsel bütünlük olarak biliniyor. Sürecin profesyonel aletlerle yapılması ve gelişmesi sürecin gelişiminde rol oynuyor.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Yöntem kişinin durumu gibi faktörlere bağlı olarak kaç seans uygulanacağı bu doğrultuda belirlenir. Dolayısıyla bu süreçte kaç seans süreceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Seans süresi yöntemden yönteme farklılık gösterse de genellikle süreç 8 ile 12 seanslık bir süreç boyunca tamamlanıyor. Böylelikle kişiler 8 ile 12 seanslık işlemlerden sonra süreci tamamlamış oluyorlar. Birçok farklı yöntem türü de bulumaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Epilasyon uygulama bölgeleri günümüzde birçok alanda oluşur. Dolayısıyla bu süreçte kişiler yüz, boyun, koltuk altı, bacak, göğüs, kol gibi bölgelere lazer epilasyon yöntemlerini uygulayabiliyorlar.

  • Koltuk Altı 

Koltuk altlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde özellikle erkeklerin sıklıkla yaptırmayı tercih ettiği  yöntemlerinden birisidir. Koltuk altı lazer epilasyonu ile  istenmeyen tüylerden çok kolay bir şekilde 1 seanslık süre içinde kurtulabilirler.

  • Genital Bölge 

Kadın, erkek fark etmeksizin kişilerin işlemlerini uygulattıkları bölgelerden birisi de genital bölge lazer epilasyondur. En geç 8 ile 12 seanslık süre zaafında genital bölge ile bu süreç tamamlanıyor. Süreç tamamlandıktan sonra kişiler aynı gün günlük yaşamlarına devam edebilirler. 

  • Bikini Bölgesi 

Bikini bölgesi kadınların en çok yaptırmayı tercih ettikleri yöntemler arasında bulunuyor. Dolayısıyla estetik merkezleri bu alanda sizlere birçok farklı hizmetler sağlıyor. Yaz aylarından önce genellikle kadınlar plaj sezonu öncesinde bikini bölgelerine lazer epilasyonu işlemi yaptırmayı tercih ediyorlar. 

  • Bacak Bölgesi

Bacak bölgesinde istenmeyen kıllardan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden birisi de bacak lazer epilasyon yöntemi olarak biliniyor. Bacak bölgesine işlem yaptırmak, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay yolu olarak biliniyor. Özellikle sporcular bacak bölgelerine  epilasyon yaptırmaya son derece fazla özen gösteriyorlar. 

  • Yüz

Yüzde meydana gelen istenmeyen kıllardan kurtulmak istiyorsanız başvuracağınız yöntemlerden birisi de yüz epilasyonu yöntemidir. Bu yöntemler sayesinde yüz bölgesinde meydana gelen istenmeyen tüy sorunlarını çözebilir ve böylelikle pürüzsüz yüzlere kavuşabilirsiniz.

  • Göğüs

Göğüs bölgesi özellikle erkeklerde kıllanmanın en çok meydana geldiği böğelerdir. Göğüs bölgesine yapılan yöntemler diğer yöntemlere göre daha uzun sürebiliyor. Bunun en önemli sebebi göğüs bölgesinin kıl yoğunluğundan meydana geliyor. Göğüs bölgesindeki kıllardan yana şikayette bulunan erkekler göğüs bölgesi lazer epilasyonu  tercih ederek kolaylıkla göğüs bölgesinde bulunan kıllardan kurtulma ayrıcalığına sahip oluyorlar. Bu yöntem her açıdan erkeklere avantajlar sağlayan günümüzdeki en önemli etmenler bütünü konumundadır.

  • Kol

Kol bölgesine lazer epilasyon yöntemlerini tercih edenler genellikle kadınlar olarak ön plana çıkıyor. Esmer ten rengine sahip olan kişilerde özellikle kol bölgesinde tüylerin görülme olasılığı oldukça fazladır. Kol bölgesindeki kılların giderilmesinde kozmik bakım epilasyon yöntemleri sıklıkla tercih edilen günümüzün en popüler hizmetleri arasında bulunuyor.

Evde  Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Günümüzde teknolojik gelişmelere bağlı olarak işlem yöntemleri ciddi oranda gelişim göstermiştir. Ev tipi kullanılan cihazların piyasaya sürülmesi kişileri bu ürünlere yönlendirmiştir. Fakat şunu belirtmek gerekir ki uzman bir hekimin yaptığı tedaviye göre daha düşük kaliteli bir yöntem olarak bilinir. Hakkımızda daha fazla bilgi almak için iletişim‘e  geçiniz

Nişantaşı Lazer Epilasyon Merkezi

Nişantaşı Lazer Epilasyon Firmaları arasında Nişantaşı Recency firması da bulunmaktadır. Firmamızda siz değerli müşterilerimize en iyi ve doğru hizmet verilmektedir. Nişantaşı Epilasyon firması olarak önceliğimizen kaliteli hizmeti vermektedir.

İlgili Konu :İğneli Epilasyon Nedir? İğneli Epilasyon Fiyatları 20238

 

Recency Nişantaşı
Diğer Uygulamalarımız
Dudak Renklendirme

Her Güne Mükemmel Dudaklarla Uyan!

Eyeliner - Dipliner

İstediğiniz Kalınlıkta, Son Derece Düzgün ve Doğal Görünümlü Bir Göz Çizgisine Sahip Olmak İçin!

Kirpik Lifting

Daha Uzun, Bakımlı ve Kıvrık Kirpikler İçin!

Microblading

Bakışlarına Anlam Kat!

Kaş Laminasyonu

Daha Güçlü Kaşlar Sana da Yakışır!

İpek Kirpik

Saf İpekten Sana Özel Kirpikler!

Güzelliğin Ortaya Çıksın İstiyorsan

Recency Güzellik Merkezinden Hemen Randevu Al...

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?