Dudak Renklendirme- 2023'e Hazırlık

İçindekiler

Dudaklar yüzün en önemli kısımlarından birisidir. Mükemmel bir çift dudak, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun herkesi bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Dudak renklendirme, doğal güzelliğinizi geliştirmenize yardımcı olan basit bir işlemdir. Daha genç bir görünüm için dudaklarınıza az miktarda renk uygulamayı içerir. İstenilen efekti elde edene kadar renk katmanlar halinde uygulanabilir.

Bu işlem dudaklarınızın daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlamak için evde yapılabilecek bir güzellik bakımıdır. Renklendirme, dudaklarınızın rengini koyulaştırmak için popüler bir işlem olarak son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Dudak büyütme veya dudak dolgunlaştırma olarak da bilinir. Üstelik bu uygulama estetik görsellik konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Dudak Renklendirme Nedir?

Daha genç bir görünüm için dudaklarınıza az miktarda renk uygulamayı içeren kozmetik bir işlemdir. Renklendirme, dudaklarınıza rengini değiştirecek özel bir boya uygulamayı içermektedir. Özellikle cansız ve solgun dudaklar söz konusu olduğu zaman işlem harika bir performansı ortaya koyar! Bu uygulamada kalıcı makyajda kullanılan boyalar tercih edilmektedir. Böylece çok daha bakımlı bir dudak görünümü ortaya çıkmaktadır.

Bu işlem  dudakların yeniden daha canlı ve bakımlı bir hale getirilmesi amacıyla profesyoneller tarafında uygulanır. Tam anlamıyla bir kalıcı makyaj uygulaması olan bu işlem; daha dolgun bir dudak görünümünü mümkün kılar! Ayrıca dudakların daha genç ve daha canlı görünmesi noktasında da bu uygulama üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Bir de bu uygulamanın dudaklara hacim ve renk kazandırmak konusunda da etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Renk tipik olarak bir mikro iğne, kalem veya organik boyalar kullanılarak uygulanır. Doğal dudak rengini geliştirmek veya tamamen değiştirmek için de tercih edilmektedir. temel amacı dudaklara renk katmaktır. Ancak bu tür ürünler doku ve görünümü de iyileştirebilir. Örneğin, bazı formüller dehidrasyonla mücadeleye ve sürtünmeyi önlemeye yardımcı olan bileşenler içermektedir.

İşlem öncesinde dudaklara krem sürülmektedir. Bu krem sürüldükten sonraki 10 ile 15 dakikalık sürede dudaklarda kremden kaynaklı olarak bir uyuşma meydana gelmektedir. Böylece işlem sırasında herhangi bir ağrı durumu meydana gelmez. Dudaklar uyuştuktan sonra mikro iğneler yardımıyla organik bazlı boyalar dudaklara uygulanmaya başlar. Bu işlemde dudaklara uygulanan organik boya; dudağın 0,5 mm altına enjekte edilmektedir. Böylece işlem tamamlanmaktadır.

Kalıcı Dudak Renklendirme Zararları

Kalıcı dudak boyama işleminde, cildinizin üst katmanları tarafından emilen doğal bir boya ve renklendirici madde çözeltisi kullanılır. Bu uygulama ilk başta biraz şişlik ve tahrişe neden olur. Ancak yaklaşık iki hafta sonra vücudunuz boya uygulama işleminin neden olduğu hasardan kendini iyileştirdiği için geçer. Bu, zamanla cildinizin incelmesine neden olabilir. Çünkü yeni cilt hücrelerinin hasarlı bölgelere geri dönmesi normalden daha uzun sürer.

Şayet alanında uzman olan bir ekibe yaptıracak olursanız; bu uygulamanın herhangi bir zararıyla karşılaşmazsınız. Çünkü bu işlem uzman eller altında yapıldığı ölçüde konforlu bir işlem olarak ön plana çıkmaktadır. Bir de kullanılan doğal boyaların ve diğer pigmentlerin mutlaka kaliteli bir malzemeden yapılması şarttır. Böylece güvenli bir şekilde bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Alanında uzman ekibimizle hemen tanışın.

Dudak Renklendirme Abdest Geçirir Mi?

Kullanılan boyalar; bitkisel bazlı boyalardır. Bu boyaların kendi içerisinde parçalanma olanağı bulunmaktadır. Bundan dolayıdır ki dudak renklendirmenin abdest tutmaması gibi bir durumdan söz edemeyiz. Çünkü renklendirme işlemi sonrasında su dudak bölgesine de nüfuz edebilmektedir.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

İlk önce dudaklarınızı yalamayın hatta ısırmayın! Bu bariz görünse de, hepimizin farkında bile olmadan yaptığımız bir şeydir. Davranışlarımızın bilincinde olsak bile, vücudumuz dudaklarımızda bulunabilecek fazla nemi veya kuru cilt hücrelerini yalayarak iyileşmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Bu sadece onları daha fazla tahriş edecek ve iyileşme sürecini geciktirecektir.

Dudaklarınızda ekstra kuruluk hissediyorsanız ya da gündüz saatlerinde herhangi bir çatlama veya soyulma olduğunu fark ederseniz, gece yatmadan önce uygun bir dudak kremi kullanmalısınız. Unutmamak gerekir ki renklendirme işlemi en popüler kozmetik işlemlerden birisidir. Ancak bu uygulamadan istenilen etkiyi elde etmeyi istiyorsanız; işlem sonrasındaki süreçte de dikkatli davranmak durumundasınız. Böylece göz alıcı dudak tasarımınızı çok daha uzun süreli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İşlemden sonraki ilk 24 saatlik süre en kritik zaman dilimidir. Bu süre içerisinde dudaklarınıza su değdirmemeniz gerekmektedir. Ayrıca 24 saatlik süre içerisinde yemek yerken dahi dikkat etmenizde fayda var! Çünkü bu zaman diliminde dudağınızın yüzeyiyle ne kadar fazla temas ederseniz; işlemin kalıcılığı ve etkisi o ölçüde azalacaktır. Bir de su tüketimini pipetle yapmak ve sigara kullanmamak da işlem sonrasında önerilmektedir.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Kalır?

Bu işlem, uzun süreden bu yana var olan kozmetik bir işlemdir. Bu tekniği yaptırmanın birçok farklı yöntemi vardır. Ancak günümüzde en yaygın kullanılanı tekniğe mikro pigmentasyon denir. Oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan renklendirmede kalıcı makyaj uygulamasındaki tekniklere benzer işlemler yapılmaktadır. 

Kullanım süreci ortalama 2 ile 3 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama bir kişinin, ne kadar aktif olduklarına ve hangi yiyecekleri yediklerine bağlı olarak renklendirme işleminin süresi de netleşmektedir. Bilindiği üzere yeme ve içme gibi nedenlerle dudak tonları zamanla yıpranabilir. Bu nedenle dudak rengi uygulamasından sonra dudaklarınıza iyi bakmanız önemlidir. Böylece dudak renklendirme işleminin etkilerini çok daha uzun süreli hissedebilirsiniz.

Dudaklar yüzün en önemli kısımlarından birisidir. Mükemmel bir çift dudak, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun herkesi bir sonraki seviyeye taşıyabilir.  Daha genç bir görünüm için dudaklarınıza az miktarda renk uygulamayı içerir. İstenilen efekti elde edene kadar renk katmanlar halinde uygulanabilir.

Bu işlem dudaklarınızın daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlamak için evde yapılabilecek bir güzellik bakımıdır. Renklendirme, dudaklarınızın rengini koyulaştırmak için popüler bir işlem olarak son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Dudak büyütme veya dudak dolgunlaştırma olarak da bilinir. Üstelik bu uygulama estetik görsellik konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Dudak Renklendirme 2022

Dudak Renklendirme Kaç Seans Sürer?

Dudak renklendirme, sonuçların kalıcı olması için birden fazla seans gerektiren bir işlemdir. Seans sayısı, son işlemden bu yana ne kadar zaman geçtiğine ve ayrıca cilt tipinize bağlıdır. İlk seans bir günde veya gerekirse birkaç gün içinde yapılabilir. Ancak sonraki seanslar her seferinde yalnızca bir gün gerektirecektir. Seans süresi, kullandığınız renk sayısına bağlıdır. Tam bir görünüm için en az iki seans olabilir. Ama eğer tek renk kullanıyorsanız veya kaplayacak alanınız küçükse tek seans yeterli olacaktır.

Gerekli seans sayısı, ne kadar gelişme görmek istediğinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Sadece küçük değişiklikler istiyorsanız bir seans yeterli olacaktır. Daha keskin sonuçlar istiyorsanız, iki veya üç seans beklemenizde fayda vardır. Tüm bu bilgiler ışığında dudak renklendirmede seans süresi, kullandığınız renk sayısına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu aşamada seans süresinin cilt yapınızı ve yaptırmayı istediğiniz işlemlerin detaylarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dudak Renklendirme Kimlere Yapılır?

İnsanların bu işlemi yaptırmalarının temel nedeni, daha dolgun dudaklara sahip olmak istemeleridir. Dudaklarının daha çekici görünmesini isteyenler için dudak renklendirmenin üst düzeyde bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Aşağıda sıraladığımız durumları yaşayanlar için dudak renklendirme önerilmektedir;

  • Dudaklarınızı aydınlatmak için
  • Solgun dudakları canlandırmak için
  • Dudak bölgesinde yara izi vs olanlar için
  • Dudaklarında asimetrik şekil bozukluğu olanlar için

Dudaklarınızda kalıcı bir görsellik sağlamak noktasında dudak renklendirme işleminin oldukça etkili olduğunu biliyoruz. Özellikle dudaklarınızda belirgin bir solma ya da asimetrik bir görünüm mevcutsa; bu teknik tam da size göre sonuçlar ortaya koyacaktır.

Dudak Renklendirme Yaptıranlar Ne Diyor?

Dudakların daha dolgun ve çekici görünmesi için yapılan kozmetik bir işlem olduğundan bu işlemdeki başarı oranı; yorumların da nasıl yapıldığını doğrudan etkiler. Bu işlem dudak dolgunlaştırma olarak da adlandırılmaktadır. Uygulama; dudaklara daha iyi bir görünüm kazandırmak için hyaluronik asit bazlı bir dolgu maddesi enjekte etmeyi içermektedir.

Renklendirme işlemi herhangi bir yaş grubunda tercih edilen bir uygulamadır. Ancak daha çok 20’li yaşların sonlarında veya daha büyük olan kişiler daha fazla bu tarz uygulamaları tercih etmektedir. Yaptıranların yorumlarına baktığımız zaman; üst düzeyde bir estetik görselliğin ortaya çıktığına dair yorumların sayısına fazlaca rastlıyoruz. Bu durum esasında dudak renklendirmenin üst düzeyde bir kalitede uygulanmasından kaynaklanıyor!

Dudak Renklendirme İyileşme Süreci Ne Kadar?

İyileşme süresi 3 ile 4 gün kadar sürmektedir. Bu dönemde kimi zaman dudaklarınızda kuruluk hissini yaşıyor olmanız olağandır. Bu aşamada dudak nemlendiricileri kullanmanız rahatlamanızı sağlayacaktır. Bir de renklendirme işleminden sonraki 24 saatlik sürede dudaklarınıza su değirmemeye özen göstermeniz dudak tonunuzun kalıcılığını da etkileyecektir.

Dudak tonunun kalıcılık süresi, kullanılan ürünün türüne ve uyguladıktan sonra dudaklarınıza ne kadar iyi baktığınıza bağlı olarak değişir. Renkli ürünler, tahrişi veya enfeksiyonu önlemek için az miktarda ve sadece temiz ve kuru dudaklarda kullanılmalıdır. 

Dudak Renklendirme Acı Verir Mi?

Genel olarak, bu işlem hiç acıtmaz. Bununla birlikte, bazı kişiler, ürünün dudaklarında verdiği serinlik hissi nedeniyle işlem sırasında hafif bir rahatsızlık hissedebilir. Uygulama öncesinde dudakların uyuşması için özel bir krem kullanılmaktadır. Dudaklara uygulanan bu krem sayesinde işlem sırasında herhangi bir ağrı yaşamazsınız.

Kalıcı Dudak Renklendirme Neden Yapılır?

Dudaklarınızın rengini değiştirmek için kalıcı dudak boyama yapılmasına dudak renklendirme denir. Bu işlem genel olarak kozmetik amaçlarla yapılabilir. Çok soluk veya açık dudaklara sahip kişiler, dudaklarını daha sağlıklı ve çekici gösterdiği için kalıcı olarak renklendirmek isteyebilirler.

Dudaklarınızda bir yaralanma veya ameliyattan kaynaklanan bir yara izi varsa ve bunun izi daha belirgin hale getireceğini düşünüyorsanız, kalıcı dudak boyama önerilmektedir.  Bir de dudakların doğal pigmentasyonunu kaybetmesi durumlarında da kalıcı renklendirme uygulaması tercih edilmektedir.

2023 Kalıcı Dudak Renklendirme Fiyatları Ne Civarda?

Özellikle dudakların daha dolgun görünmesi için tercih edilen kalıcı renklendirme fiyatları, yapılacak olan işlemin özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Burada uygulanacak seans sayısı da 2023 fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Bu aşamada kalıcı renklendirme işlemini uygun fiyatlı bir şekilde yaptırmayı isterseniz; kapsamlı bir ücret araştırması yapmalısınız.

İstanbul Kalıcı Dudak Renklendirme Firmaları

Bu işlem, dudakların görünümünü ve dokusunu iyileştirmeyi amaçlayan kozmetik bir işlem olduğundan son zamanlarda sıklıkla talep görmektedir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde dudak renklendirmenin sıklıkla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Bu durum İstanbul kalıcı dudak renklendirme firmaları sayısını arttırmaktadır. Bu aşamada Recency Estetik sizin tam adresinizdir.

Recency Nişantaşı
Diğer Uygulamalarımız
Eyeliner - Dipliner

İstediğiniz Kalınlıkta, Son Derece Düzgün ve Doğal Görünümlü Bir Göz Çizgisine Sahip Olmak İçin!

Kirpik Lifting

Daha Uzun, Bakımlı ve Kıvrık Kirpikler İçin!

Amerikan Cilt Bakımı

Işıldayan Cildinle Göz Kamaştır!

Microblading

Bakışlarına Anlam Kat!

Kaş Laminasyonu

Doğal Görünümlü Dolgun Kaşlar

İpek Kirpik

Saf İpekten Sana Özel Kirpikler!

Güzelliğin Ortaya Çıksın İstiyorsan

Recency Güzellik Merkezinden Hemen Randevu Al...

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?