nişantaşı genital epilasyon

Genital Epilasyon Neleri Kapsar?

İçindekiler

Hanımlar, genital bölgedeki istenmeyen kıllardan kurtulmak için en etkili yöntemi araştırırlar. Yapılan araştırmalarda genital epilasyon yönteminin en etkili olduğu bilgisine ulaşılır. Peki, Genital epilasyon nedir? Genital epilasyon, lazer ışınlarının genital bölgedeki kıl köklerine gönderilerek tahrip edilmesini hedefleyen yöntemdir. İşlem sırasında kıl ve cilt yapısına uygun çeşitli lazer epilasyon cihazı modelleri kullanılmaktadır. Lazer epilasyon cihazından çıkan ışınlar, kıl köklerindeki melaminle etkileşime geçer. Etkileşimle kıl kökleri tahrip edilir. Kıl ne kadar kalın ve yoğunsa lazer cihazının etkisi o kadar az olur. Etkiyi artırmak için seans sayısı artırılır. 

Genital bölgesindeki istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın yolu lazer epilasyondur. İşlem öncesinde uzman kişi, genital bölgeyi muayene eder. Muayenede kılların rengi, tenin rengi ve kılların yoğunluğu tespit edilir. Yapılan tespite göre lazer epilasyonun seans sayısı ve aralıkları planlanır. Plan dahilinde genital bölge için uygun olan lazer epilasyon cihazı modelinin belirlemesi de yapılır. Lazer epilasyona başlamadan önce işlem yapılacak bölgeye ihtiyaç duyulması halinde lokal anestezi kremleri sürülür. Krem sürüldükten sonra ışın verilerek epilasyon işlemi uygulanır. 

Koltuk altı lazer epilasyonu kaç seansla biter? Lazer koltuk altını karartır mı?

Genital Bölge Epilasyonu Zararları Var mı?

Halk arasında genital bölge epilasyonu zararları var mı? Tarzında sorular sıklıkla sorulmaktadır. Bu ve benzeri soruların sorulma nedeni işlem sırasında lazer adı verilen cihazın ve ışınların kullanılmasıdır. Lazerin kanser, kısırlık, çeşitli yumurtalık hastalıkları gibi sorunlara neden olduğuna dair söylemler bulunmaktadır. Lazer epilasyon çok uzun yıllardır genital bölgede kullanılmaktadır. Uzun yıllardır yapılan işlemler neticesinde bahsi geçen rahatsızlıklara neden olduğuna dair bir bulguya rastlanmamıştır. Lazer epilasyon cihazından çıkan ışınlar, kılın köküne gönderilir. Kıl kökünün dışında etrafındaki dokulara isabet etmediği için herhangi bir zararı olmaz. 

Genital bölge çok hassas olduğundan dolayı lazer epilasyon cihazı olarak diode veya Alexandrite modelleri çok fazla tercih edilmez. Klasik diode ve Alexandrite cihazları uygulanırken bölgede kızarıklıklar ve hafif yanıklar oluşabilir. Genital gibi hassas bölgede bu cihazların kullanılması hassasiyeti artırabilir. Kızarıklık, yanma gibi riskleri ortadan kaldırmak için genital bölgede buz lazer epilasyon yöntemi kullanılmaktadır.  

nişantaşı genital epilasyon

Genital bölge için en ideal epilasyon yöntemi buz lazer epilasyondur. Buz lazer epilasyonun teknolojisi, Soprano ICE buz lazer olarak adlandırılır. Buz lazer epilasyonu bölgeyi -3 dereceye kadar soğutmaktadır. Soğuk, ağrı ve acı hissini azaltmaktadır. Bundan dolayı genital bölge için ideal bir yöntemdir. 

Lazer epilasyonunun bilinen bir zararı bulunmaz. Ancak tedbiren hamileliğin ilk üç ayında yapılması önerilmez. Üç ay sonrasında doktorla görüşülerek izin vermesi durumunda lazer epilasyon yaptırılabilir. 

Genital Bölge Epilasyonu Faydaları Nelerdir?

Genital bölge, en fazla kıllanmanın olduğu bölgedir. Genital bölgedeki aşırı kıllanma kişileri rahatsız eder. Bundan dolayı kıllardan kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Halk arasında genital bölgesindeki kıllardan kurtulmak için yaygın olarak jilet, ağda, kıl dökücü kremler kullanılmaktaydı. Lazer epilasyonun uygulanmaya başlaması ile bu yöntemlerin yerini lazer epilasyon aldı. Çünkü klasik yöntemlerin her birinin farklı sorunu ve yan etkisi bulunmaktadır. Örneğin ağda kullanımı genital bölgede çok zor ve acı vericidir. Tüy dökücü kremlerin içeriğinde kimyasal maddeler bulunur. Jilet kullanımı sırasında bölge kıvrımlı olduğundan dolayı kesikler oluşabilir. Klasik yöntemlerin olumsuzlukları, yan etkileri ve kalıcı çözüm olmamaları pek çok kişiyi lazer epilasyona yönlendirmiştir. Hali hazırda genital bölgede lazer epilasyon kullanma konusunda kararsız olanlar bulunmaktadır. Genital bölge epilasyonu faydaları nelerdir? Sorusuna verilecek cevaplar kararsız olanları olumlu yönde etkileyecektir. 

Lazer epilasyon genital bölgedeki kılları kalıcı olarak yok eder. İlk seansta etkisini gösteren lazer epilasyon 6 seansla kalıcı sonuca ulaşır. Lazer epilasyon yapılırken hafif bir acı veya yanma hissedilebilir. Acı veya yanma hissi hiçbir zaman uzun süreli ve kalıcı değildir. Kısa süreli ve geçicidir.  Lazer epilasyonda hissedilen acı ve yanma, diğer yöntemlere oranla çok hafiftir. Acı ve yanma hissinin oluşmaması için buz lazer cihazı kullanılır. Gerekli olması durumunda lokal anestezi etkisi sağlayan kremler sürülür. Genital bölgede daha hızlı sürede kalıcı sonuç elde edilir. Uzun vadede düşünüldüğünde lazer epilasyon kıllardan kalıcı olarak kurtulma yöntemlerinin en ekonomik olanıdır.  

Boyun lazer epilasyon fiyatları? Boyun lazer epilasyon kaç seans sürer?

Genital Bölge Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Hanımların büyük bir çoğunluğu genital bölge lazer epilasyon kaç seansta biter? Diye merak etmektedir. Lazer epilasyon sırasında ışınlar kılların köklerine gönderilerek tahrip etmesi hedeflenir. Kıllar ne kadar yoğun ve kalınsa ışınların etkisi o kadar az olur. Bundan dolayı daha fazla seans uygulanması gerekir. Genital bölgede daha önce jilet gibi yöntemler kullanıldığından genellikle kıllar daha kalın ve koyu renklidir. Koyu ve kalın kılların tamamen yok edilebilmesi için 5 veya 6 seansa ihtiyaç duyulur. Seans araları ortalama 2 aydır. Toplamda bir yıl gibi kısa bir sürede genital bölgedeki istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün olur. 

Genital Bölge Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Çevremizde farklı bölgelerine lazer epilasyon çok sayıda kişi bulunabilir. Mevzu genital bölge olunda pek çok kişi kararsız kalır. Kararsızlar genital bölge lazer epilasyon yaptıranların yorumları nelerdir? Araştırmaları yaparak kararlarını netleştirmeye çalışır. Bir konuda karar vermeden önce yaşayarak tecrübe edenlerin düşüncelerini almak doğru bir adımdır. Genital bölgesindeki kıllardan lazer epilasyon yöntemiyle kalıcı olarak kurtulanların yorumları genellikle olumludur. Varsa olumsuz yorumlarda kişisel unsurların etkili olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. 

Genital Epilasyon Acıtır mı?

Acı ve ağrı konusunda hassas olanlar genital epilasyon acıtır mı? Sorusuna cevap aramaktadır. Genital bölgede lazer epilasyon uygulanırken hafif bir yanma hissedilebilir. Yanma hissi geçici ve hafiftir. Ancak hafif yanma hissini dahi yaşamak istemeyenler için lokal anestezi uygulanmaktadır. Sürüle özel bir krem yardımıyla bölge uyuşturulur. Böylece lazer epilasyon işlemi sırasında hiçbir acı veya ağrı hissedilmez. 

Kulak lazer epilasyonu hakkında merak edilenler blog sayfamızda topladık ziyaret etmeyi unutmayın!

Genital Bölgede lazer nereleri kapsar?

Vajina bölgesinde tüy ve kıl yoktur. Bu sebeple dış dudaklar ve genital bölgenin üst kısmındaki ve kalça kısmındaki tüylere lazer epilasyon yapılır.

Genital bölgeye lazer nasıl yapılır?

Genital ve ya bikini bölgesine ışın teknolojisini kullanarak kıl köklerinin tahrip edilerek uygulanır. Daha sonra bu tahrip sonucunda bölgede dökülmeler meydana gelir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?