Amerikan Cilt Bakımı Nedir?Etkileri Nelerdir?

İçindekiler

American Hydrafacial, son zamanların en popüler cilt bakımı uygulamasıdır. Özellikle cildinizle ilgili bireysel endişelerinizi gidermek için üst seviyede bir etkiyi ortaya koymaktadır. Bu uygulama; cilt bakımını ileri teknoloji ile birleştiren son teknolojilerin kullanıldığı bir tekniktir. Hydrafacial kirleri yok eder, gözenekleri açar, ölü deri hücrelerini kaldırır. Böylece cildinizin parlak ve taze görünmesini sağlar.

Hydrafacial özel cihazların kullanıldığı bir cilt bakım uygulaması olduğundan bu uygulamanın hayata geçirilmesi için ileri teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu yöntem; cildi iyice temizlemek ve aktif bileşenlerin daha derine nüfuz etmesini sağlamak için hassas bir solüsyonun kullanılmasını içermektedir. Uygulama ayrıca cildin yüzeyini nazikçe eksfoliye eden ve daha pürüzsüz, daha parlak, daha genç görünen bir cilt sağlayan bir mikrodermabrazyon eklentisi içeriyor.

Hydrafacial, cildi temizlemek ve pul pul dökmek için kullanılan invaziv olmayan bir cilt bakımı tedavisi olarak dünya genelinde yaygınlaşmış bir uygulama olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Yeni nesil teknikleri de içeren bu yöntem, cildi nemlendirmek ve sıkılaştırmak için nem kullanan gelişmiş bir uygulamadır. Ayrıca gözenek boyutunu, akneyi ve hiperpigmentasyonu azaltmaya yardımcı olur.

Hydrafacial (Amerikan) Cilt Bakımı Nedir?

Hydrafacial cilt bakımı, birincil bileşen olarak nem kullanan, invazif olmayan, güvenli ve etkili bir bakım tekniğidir. Hydrafacial, cildinizi kırmızı, tahriş ve hassas bırakabilen geleneksel yöntemlere göre daha başarılı olan performansları ortaya koymaktadır. Cilt bakımı konusunda etkili bir performans ortaya koyan bu yöntem; profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca bu yöntemin tüm cilt tipleri için önerildiğini ifade edebiliriz.

Hydrafacial özellikle hassas veya reaktif cilde sahip olanlar için faydalıdır. Pek çok önemli kazanımı beraberinde getiren bu teknik; cildi derinlemesine nemlendirmek için aynı anda gözeneklere oksijen getirirken, ölü hücreleri cildin yüzeyinden nazikçe çıkarılmasını da başarmaktadır. Hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerini onarmak için etkili olan Hydrafacial; aşağıdaki durumlarda önerilmektedir;

 • Düzensiz doku
 • Yaşlılık lekeleri
 • Akne ve lekeler
 • Pigmentasyon sorunları
 • İnce çizgiler ve kırışıklıklar

Hydrafacial- Amerikan Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hydrafacial işlemi, akne oluşumuna veya tahrişe neden olabilen iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olan yüze hyaluronik asit uygulamasıyla başlar. Ardından, ölü deri hücrelerini yüzünüzün yüzeyinden uzaklaştırırken aynı anda gözeneklerdeki kirleri gidermek için nazik bir vakum emme sistemi kullanılır. Bütün işlemler sonrasında tüm bu kusurların altında taze ve yeni bir cilt karşımıza çıkar.

Hydrafacial cilt bakımı, iğneler veya kimyasallar yerine su ve yumuşak bir vakum kullanan invaziv olmayan bir işlemdir. Cildi temizlemek ve kirleri, ölü hücreleri ve siyah noktaları gidermek için harika bir performans ortaya koyabilmektedir. Ortalama 45 dakika kadar süren cilt bakımında önce kir, yağ ve makyaj atıkları temizlenirken; sonrasında cilt ölü hücrelerden arındırılmaktadır.

Hydrafacial, cildinizi tek adımda temizleyen, nemlendiren ve tedavi eden devrim niteliğinde bir teknolojidir. Akne eğilimli ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için mükemmel bir seçenektir. Amerikan Hydrafacial işlemi, yüzünüzün yüzeyindeki ölü deri hücrelerini temizleyerek genel cildinizi iyileştirirken ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Aşağıda sıraladığımız 3 aşama bu uygulamanın kritik aşamaları arasında eyer alır;

 • Cildin hazırlanması
 • Ciltteki gözeneklerin temizlenmesi
 • Hydrafacial işleminin uygulanması

Amerikan Cilt Bakımı Zararları Nelerdir?

Amerikan Cilt Bakımı işlemi sadece profesyoneller tarafından ve uygun bir ortamda yapılması şart olan bir işlemdir. Bu işlemin uygulanması sırasında ne tür ürünler kullandığına dikkat etmezseniz, cildiniz üzerinde bazı olumsuz etkileri ortaya çıkabilir.

Hydrafacial cihazıyla bir seanstan sonra cildinizde çok fazla peeling kullanırsanız tahrişe veya kızarıklığa neden olabilir. Bunun nedeni, tedavilerde kullanılan peeling ajanlarının hassas cilt tipleri veya rosacea veya egzaması olanlar için çok sert olabilmesidir.

Hydrafacial aşırı pul pul dökülme, çok sık veya zamanla yapılırsa hassaslığa ve ince çizgilere neden olabilir. İşlemden sonra güneş koruyucu sürmezseniz, güneş hasarına karşı duyarlılığınızı artırabilir. Bu da güneş hasarına neden olabilir. Bundan dolayıdır ki bu tür işlemler uygun koşullar altında ve profesyoneller tarafından yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir : 2023 İğneli Epilasyon Fiyatları

Amerikan(Hydrafacial) Cilt Bakımında Nelere Dikkat Etmelidir?

Amerikan cilt bakımı her zaman bu tür işlemler konusunda eğitim almış deneyimli bir uzmanlar tarafından yapılmalıdır. İşleme devam etmeden önce bulunduğunuz ortamda rahat hissetmelisiniz. Çünkü bu işlem sırasında ne kadar rahat olursanız, işlemin başarısın da bu ölçü de yüksek olacaktır. Ayrıca uygulama sırasında ne tür ürünler kullandıklarını da bilmelisiniz. 

Hydrafacial’ ın herkes için önerilmediğini akılda tutmak önemlidir! Bu aşamada Hydrafacial uygulamasını yaptırmadan önce bu işleme dair araştırma yapmanız önerilmektedir. Özellikle bu işlemi yaptıracağız yerle konuşmanız; sürecin nasıl işleyeceğine dair daha isabetli bilgilere ulaşmanızı mümkün kılacaktır. 

Bütün bu bilgiler ışığında Hydrafacial, ölü deri hücrelerini ve istenmeyen kalıntıları cilt yüzeyinden uzaklaştırmak için mikrodermabrazyon vakum sistemi kullanan invazif olmayan bir tedavidir. Bu işlemden üst düzeyde bir etki elde etmeyi istiyorsanız; öncelikli olarak bu alanda uzman olanlardan bu tarz bir hizmet almış olmaya dikkat etmelisiniz.

Amerikan Yaptırmanın Faydaları

Amerikan Cilt Bakımı , cildi temizlemek ve pul pul dökmek için su kullanan yeni bir yüz bakımıdır. Bu işlem, ölü deri hücrelerini çıkarmada, gözenekleri temizlemede ve akne tedavisinde invaziv olmayan, güvenli ve etkilidir. Dolayısıyla bu işlemi yaptırıyor olmanın beraberinde çok önemli kazanımları getirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. 

Amerikan Cilt Bakımı, son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir yüz bakımı olmakla birlikte, yeni nesil teknolojik gelişmeler sayesinde çok daha başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Cildinizi nemlendirmek ve canlandırmak için vücutta bulunan doğal bir nemlendirici olan hyaluronik asit kullanan invaziv olmayan bir işlem olan Hydrafacial; cildin sağlıklı görünmesini mümkün kılar.

Hydrafacial, tüm cilt tiplerini, yaşları ve renkleri tedavi eden titiz bir cilt bakım işlemi olarak; gözeneklerinizdeki kirleri gidermektedir. Ayrıca bu işlem sayesinde yüzünüzün dermis tabakasındaki dolaşımı iyileştirerek yaşlanma belirtilerini azaltmak da mümkün olur. Bir de bu işlem sayesinde gelecekteki cilt hasarları dahi önlenebilir. Aşağıda sıraladığımız özellikler; Hydrafacial yönteminin faydaları arasında yer alır;

 • Kollajen üretimine yardımcı olur
 • Cildin taze ve canlı görünmesini sağlar
 • Akne çatlaklarında azalma meydana getirir
 • İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltan ölü cilt hücrelerinin pul pul dökülmesi sağlar
 • Yaşınızdan daha genç görünmenizi sağlayan ağız çevresindeki sarkan derinin gerilmesi sağlar
Cilt Bakımı nedir

Amerikan (Hydrafacial)Cilt Bakımı Zararları

Hydrafacial bazı kişilerde etkili bir uygulama olabilirken, işlem sonrası burun çevresinde kızarıklık veya şişlik olabilir. Yine kimi zaman baş ağrısı gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Nadir durumlarda, bu işlem enfeksiyona veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Dolayısıyla bu tarz uygulamaları yaptırırken; uzman bir ekipten hizmet almaya özen göstermelisiniz.

Hydrafacial, cildinizin yüzeyindeki kiri, yağı ve ölü deri hücrelerini temizlemek için su ve vakum kombinasyonunu kullanan, invazif olmayan bir cilt bakımı uygulamasıdır. Bu işlemi aktif cilt döküntü sorunu yaşıyorsanız; yaptırmamalısınız. Esasında genel sonuçlarına baktığımız zaman Hydrafacial uygulamasının zararlarının bulunmadığını ifade edebiliriz. Bu aşamada uygulamayı yaptıracağınız yerin özelliğine dikkat etmeniz her zaman önerilmektedir.

Amerikan Cilt Bakımı Hangi Ciltlere Yapılmaz?

Amerikan Cilt Bakımı, cildi derinlemesine temizlemek, pul pul dökmek ve ciltteki kirleri çıkarmak için özel bir cihaz kullanan, invazif olmayan bir cil bakımıdır. HydraFacial, akne, genişlemiş gözenekler, ince çizgiler ve kırışıklıklar, hiperpigmentasyon donukluk ve düzensiz doku dahil olmak üzere çok çeşitli cilt rahatsızlıklarını ve endişelerini tedavi etmek için tasarlanmıştır.

HydraFacial kuru, yağlı ve hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için idealdir. Bununla birlikte, bazı kişiler hassasiyet veya alerji nedeniyle bu uygulamaya giremeyebilir. Hamileyseniz veya emziriyorsanız ya da randevu tarihinizden itibaren 2 ay içinde lazerle cilt yenileme veya kimyasal peeling gibi yeni operasyon geçirdiyseniz dermatoloğunuza danışmadan Hydrafacial yaptırmamalısınız.

Kimler Amerikan Cilt Bakımı Yapmamalı

Eğer aktif akne iziniz varsa, işlemden önce bu sorunu kontrol altına almanız gerekir. Hydrafacial uygulamasına başlamadan önce cildinizi sivilcelerden arındırmanız gerekir. Bu şekilde enfeksiyon kapma veya mevcut durumunuzu kötüleştirme riskine girmezsiniz. Ayrıca, tedavi sırasında birbirleriyle etkileşime girmemeleri veya yan etkilere neden olmamaları için tedavinizden en az iki hafta önce sivilce ilaçlarını kullanmayı bırakmanız gerekir.

Özellikle egzamanız varsa, önce bir dermatoloğa danışmadan bu işlemi uygulamamalısınız. Çünkü durumunuzu iyileştirmek yerine daha da kötüleştirme olasılığı vardır. Bununla birlikte Hydrafacial; cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirebilir ve daha kolay yanmasına neden olabilir. Bundan dolayıdır ki yakın bir zamanda tatile gidecekseniz; bu işlemi çok daha önceden yaptırmalısınız. Aşağıda sıraladığımız durumlarda Hydrafacial önerilmemektedir;

 • Şiddetli akne sorunu olan kişiler
 • Açık kesikler, yaraları olan kişiler
 • Hamile olan ya da emziren anneler
 • Yüzünde aktif uçuk lezyonları olan kişiler

Hydrafacial Cilt Bakımı Yorumları

Hydrafacial en son cilt yenileme teknolojisidir ve cildi gençleştiren güvenli, non invaziv, bir tekniktir. Hassas cilt yapısına sahip olanlar dahil tüm cilt tipleri için harika bir etki ortaya koymaktadır. Bu uygulama özellikle ince çizgilerin ve kırışıklıkların, akne izlerinin ve genişlemiş gözeneklerin görünümünü iyileştirir. Güneşten zarar görmüş cilt, yaşlılık lekelerinin giderilmesinde de etkilidir. Hydrafacial cilt bakımı yorumları genellikle olumlu yöndedir. Esasında bu durum; işlemi yaptırdığınız ekibin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Hydrafacial cildi tek seferde temizleyerek, eksfoliye ederek ve nemlendirerek genel cilt sağlığını iyileştirmek isteyenler için idealdir. Bu işlem, diğer kimyasal soyma türlerinde veya mikrodermabrazyon tedavilerinde kullanılan sert kimyasallar veya agresif soyma maddeleri olmadan derinlemesine temizler. Bu da Hydrafacial konusundaki yorumların çok daha olumlu yönde olmasını mümkün kılar. Böylece Hydrafacial uygulamasının başarılı sonuçları ortaya koymak konusunda üst düzeyde etkiye sahip olmasından kaynaklı olarak; yorumların da pozitif yönde olduğunu ifade edebiliriz.

2023 Amerikan Cilt Bakımı Fiyatı Nedir?

American Hydrafacial cilt bakımı, cildi temizlemek, pul pul dökmek ve ciltteki kirleri çıkarmak için bir makine kullanan, invazif olmayan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulama; bireysel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir özelliktedir. Ayrıca akne, eşit olmayan cilt tonu ve güneş hasarı dahil olmak üzere farklı sorunlu alanları hedefleyen bir teknolojiyi benimsemektedir. 

2023 yılında Hydrafacial uygulaması en çok talep gören uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak bu tarz uygulamaları yapan yerlerin sayısında da artış göstermektedir. Böylece 2022 Hydrafacial fiyatları farklı seçeneklerden oluşmaktadır. Şayet Hydrafacial yaptırmayı düşünüyorsanız; bu tarz uygulamaların fiyatları konusunda detaylı bir araştırma içerisinde yer almanız önerilmektedir.

Evet, Amerikan cilt bakımı, diğer cilt bakım yöntemlerinden farklıdır. Özellikle nemlendirici ve güneş koruyucu kullanımı, Amerikan cilt bakımının önemli bir parçasıdır.

Evet, Amerikan cilt bakımı ürünleri, her cilt tipi için özel olarak formüle edilmiştir.

Recency Nişantaşı
Diğer Uygulamalarımız
Dudak Renklendirme

Her Güne Mükemmel Dudaklarla Uyan!

Eyeliner - Dipliner

İstediğiniz Kalınlıkta, Son Derece Düzgün ve Doğal Görünümlü Bir Göz Çizgisine Sahip Olmak İçin!

Kirpik Lifting

Daha Uzun, Bakımlı ve Kıvrık Kirpikler İçin!

Microblading

Bakışlarına Anlam Kat!

Kaş Laminasyonu

Doğal Görünümlü Dolgun Kaşlar

İpek Kirpik

Saf İpekten Sana Özel Kirpikler!

Güzelliğin Ortaya Çıksın İstiyorsan

Recency Güzellik Merkezinden Hemen Randevu Al...

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?