İstanbul lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Yapılır mı? 2023

İçindekiler

Bikini bölgesi lazer

Bikini bölgesinin rutin temizlik ve bakımında hanımları rahatsız eden bazı durumlar yaşanabilir. Jilet kesikleri, yeniden çıkma sırasında yaşanan sorunlar, kaşınmalar en sık görülen rahatsızlıklardandır. Bu veya benzer rahatsızlıklarla karşılaşmak istemeyenler bikini bölgesi lazer epilasyon yapılır mı? Sorusunu sormaktadır. Çünkü lazer epilasyon, günümüzdeki en hızlı ve kalıcı çözümü sunan yöntemdir. 

Hanımlar istenmeyen kıllardan kurtulmak için çeşitli yöntemler denemiştir. Ağda, jilet, tüy dökücü kremler kıllardan kısa süreli kurtulmayı sağlayan yöntemlerdir. Kısa süreli yöntemlerin her birinin olumsuz bazı yönleri vardır. Lazer epilasyon, kıl köklerini hedef alarak kalıcı çözüm sunmaktadır. Lazer ışınları direkt olarak kıl köklerini tahrip eder. Vücudun diğer bölgelerinde gezmez, zarar verici etkide bulunmaz. Bikini bölgesine lazer epilasyon yapılıp yapılamayacağına dair sorular sorulmasının temelinde kısırlığa neden olduğunda dair söylentiler yatmaktadır. Işınlar vücutta gezinmediği için bikini bölgesine yapılan lazer epilasyon kısırlığa neden olmaz.

Lazer Epilasyon kampanyası

 

Bikini Bölgesi Epilasyonu Zararları Var mı?*

İnsanlar yeni bir yöntem geliştirildiğinde üzerinde çeşitli senaryolar üretirler. Lazer epilasyon yönteminde kıl köklerindeki melamine ışınlar gönderilerek tahrip edilir. Lazer ışınlarının bilinen bazı zararları bulunmaktadır. Bilinen zararlar bikini bölgesi epilasyonu zararları var mı? Ve benzeri soruların sorulmasına neden olmaktadır. Lazer epilasyon yaklaşık olarak 20 yıldır bikini bölgesindeki kılları yok etmek için kullanılmaktadır. 20 yıllık süre içinde yumurtalıklara veya farklı dokulara zarar verdiği görülmemiştir. Zaten lazer epilasyon yöntemi yaygın olarak kullanılmadan önce çok sayıda testten ve araştırmadan geçirilmiştir. Zararı tespit edilmediği için yaygın kullanımına izin verilmiştir.

Lazer epilasyon sırasında bikini bölgesindeki kıl köklerinde küçük yanıklar, kızarıklıklar oluşabilir. Bunlar son derece normal tepkilerdir. Oluşan hafif yanıkların ve kızarıklıklardan büyük zararlar gibi bahsetmek doğru değildir. Bikini bölgesinde lazer epilasyonun etkisini artırmak ve kızarıklık gibi durumları engellemek için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Şöyle ki;

  • Lazer epilasyondan bir ay öncesinden kıl köklerinin yerinde olması için ağda kullanımı bırakılmalıdır. 
  • İşlemden birkaç gün önce bölge jiletlenmelidir.
  • Kıl köklerini tahrip edecek işlemlerden uzak durulmalıdır.
  • Bikini bölgesinin temizliğine ve hijyenine özen gösterilmelidir. 
  • Uygulama sonrasında verilen kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

Bikini Bölgesi Epilasyonu Faydaları Nelerdir?

bilgini-bolgesi-epilasyon

Bikini bölgesinin temizliğinin klasik yöntemlerle yapılması bazı sorunları beraberinde getirmektedir. Ağda kullanımı, bikini bölgesinin hassas yapısı nedeniyle çok ağrılı ve zordur. Jiletle temizlikte bölgenin kıvrımlı yapısı nedeniyle riskli olmaktadır. Jilet kullanımı batık gibi durumların daha fazla yaşanmasına neden olabilmektedir. Tüy dökücü kremler, kimyasal yapıları nedeniyle bikini bölgesi için çok tercih edilmez. Bikini bölgesi epilasyon faydaları nelerdir? Hakkında yapılan araştırmalar pek çok kadını lazer epilasyona yönlendirmiştir. Lazer epilasyon, bikini bölgesinde kalıcı sonuç vermektedir. İşlemin acısız, risksiz ve kolay olması lazer epilasyonun cazibesini artırmaktadır. 

Bikini bölgesine lazer epilasyon yapılmadan önce bölge uzmanı tarafından muayene edilir. Muayene sırasında kıl yapısı, kıl yoğunluğu, ten rengi gibi detaylar incelenerek lazer epilasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Uygun bulunması durumunda lazer epilasyonun işlem planı çıkarılır. Planlamada kaç seans uygulanacağı, kullanılacak lazer epilasyon cihazının modeli, seansların aralıkları belirlenir. Lazer epilasyon sırasında gerek hissedilmesi durumunda bölgeye lokal anestezi sağlayacak kremler sürülür. Kıl köklerindeki melamine gönderilen ışınlarla tahribat sağlanır. Yöntemin etkisi ilk seanstan kendini belli etmektedir. 

Bikini Bölgesi Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon, istenmeyen kıllardan kurtulma açısından geniş zamanlı düşünülüp hesaplama yapıldığında en ekonomik yöntemdir. Bikini bölgesi epilasyon fiyatları, uygulanacak seans sayısına ve kullanılacak cihaz modeline göre değişmektedir. Lazer epilasyon fiyatı uzmanın yapacağı muayene ve planlamadan sonra netleşir.   

Bikini Bölgesi Epilasyon Acıtır mı? 

Lazer epilasyon, kıllardan kurtulma yöntemlerinin en acısız olanıdır. Bikini bölgesi biraz daha hassas olduğundan bikini bölgesi epilasyon acıtır mı? Sorusu özellikle sorulmaktadır. Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyon işlemi sırasında ufak yanmalar hissedilebilir. Yanmalar hissedilmesinin nedeni ışınların kıl köklerinde oluşturduğu sıcaklıktır. Ufak yanmalar ağrı eşiği düşük insanlar tarafından hafif ağrı şeklinde hissedilebilir. Lokal anestezi sağlayan kremler sürülerek olası acı ve yanma hissinin oluşması engellenir. Epilasyon sonrasında kalıcı ağrı veya acı yaşanmaz.  

Bikini Bölgesi Lazer Kaç Dk?

Lazer epilasyon seans süreleri kişiden kişiye ve uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişmektedir. Yaptırmayı düşünenler için bikini bölgesi lazer kaç dk? Veya kaç saatte tamamlanır? Konusu önem arz etmektedir. Genel olarak bikini bölgesi lazer epilasyonun bir seansı 15 ila 20 dakika sürmektedir. 

Bikini Bölgesi Lazer Kaç Seans?

Lazer epilasyonun kalıcı sonuç verebilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir. Bikini bölgesi lazer kaç seans? Sonrasında kalıcı sonuç vereceği kıl yapısına, kıl yoğunluğuna, ten rengine, hormonsal etkenlere göre değişmektedir. Bikini bölgesinde genellikle 8-12 seansta kalıcı sonuç elde edilir. Seanslar arası ortalama 2 ay tutulur. Lazer epilasyonun etkisi ilk seans sonrasında dahi fark edilir. 

Bikini Bölgesi İçin Hangi Lazer Daha Etkili?

Lazer epilasyon yönteminde kullanılan çeşitli cihaz modelleri vardır. Kullanılacak lazer epilasyon cihazı modeli, kıl ve cilt yapısı dikkate alınarak belirlenir. Bikini bölgesi için hangi lazer daha etkili? Olduğuna uzmanı karar verecektir. Teni açık, kıl rengi koyu olan kişilerin bikini bölgesinde genellikle diode lazer cihazı veya Alexandrite lazer cihazı kullanılır. Teni koyu olanlarda veya cildiyle kıl rengi birbirine yakın olanlarda Nd Yag lazer cihazları kullanılmaktadır. Nd Yag lazer epilasyon cihazları kullanıldığında daha fazla acı hissedilir. Bundan dolayı çok fazla tecih edilmez. Nd Yağ lazer epilasyon kullanılması gereken kişilerde cihaz yerine buz veya diode lazer cihazları kullanılır. 

Bel ve kalça epilasyonu hakkında bütün merak edilenler bir önceki makalemizde ziyaret etmeyi unutmayın!

Bikini bölgesi lazer epilasyon Nasıl yapılır

Bikini bölgesi lazer epilasyonu yapılmadan önce jilet yardımıyla 1 mm kıl bırakılır. Uzun veya temiz olmayan bölge de işlem yapıldığında hastaya zarar verebilir. Bu sebeple ıslak ve temiz olmasına dikkat edin.

Bikini bölgesi lazer acısı

Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyonda yoğun acı hissetmezsiniz. Hafif kızarıklıklar gözlemlenebilir. Recency olarak sizlere en iyi makineler ile hizmet sunarız.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?