Kaş Laminasyonu- 2023' e Hazırlık

İçindekiler

Kaş laminasyonu; kıl köklerine dikey bir yön verirken; incelmiş kaşlarda bir düzleştirme oluşturma işlemine denir. Bu işlem sayesinde pürüzsüz bir kaş görünümüne sahip olmak mümkün olmaktadır. Kaşların uzun, kalın bir kirpik oluşturacak şekilde birbirine yapıştırıldığı bir işlemdir. Bu işlem kaşlarınızı daha koyu hale getirmek için yarı kalıcı bir boya uygulamayı içeren kozmetik bir işlemdir.

Yeni nesil uygulamalar arasında yer alan bu işlem , eksik kaş kıllarını kalınlaştırmak ve doldurmak amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Doğal bir kaş görünümü oluşturmak ve daha dolgun, daha genç görünen kaşlar ortaya çıkarmak amacıyla özel malzemeler kullanan bu yöntem; kişiye özel olarak da tasarlanabilmektedir. Böylece gün geçtikçe daha popüler hale gelen bu uygulama; son zamanların favori uygulamaları arasında yer alır.

İlk olarak Rusya’da uygulanmaya başladıktan sonra hızlı bir şekilde dünya genelinde yaygınlaşmayı başarmış bir uygulamadır. Hatta dünya genelinde bir trend haline de gelen bu uygulama; estetik görsellik konusunda üst seviyede bir etkiye sahiptir. Özellikle dağınık ve incelmiş kaşlarda harika sonuçlar ortaya koyan bu teknik; profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Kirpik Laminasyonu Nedir? 2023*

Kirpik laminasyonu, eksik veya ince kirpikler için yapılan bir güzellik uygulamasıdır. Bu uygulama, doğal kirpikler oluşturmak ve daha kalın ve daha uzun kirpiklerin görünümünü taklit etmek için sentetik lifler kullanıldığı bir tekniktir. Başarılı sonuçlar ortaya koymak konusunda iddialı bir konumunda yer alan bu teknik; harika bir görsellik ortaya koyabilme kabiliyetine sahiptir.

Kirpik laminasyonu kozmetik nedenlerden dolayı yapılmaktadır. Özellikle doğal kirpiklerinizi güçlendirmek veya hasarlı, ince ya da olmayan kirpikleri değiştirmek için kullanılabilir. Bu işlem doğal kaşlarınızı güçlendirmek noktasında da üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Böylece bu bilgiler ışığında lkirpik laminasyonunun son derece titiz bir süreci beraberinde getirdiğini ifade edebiliriz. 

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

Bu işlem, güzellik merkezinde gerçekleştirilebilen bir tekniktir. İlk olarak, cımbız kullanılarak her bir kirpiğin üzerine istediğiniz desende tek tek sentetik kirpikler uygulayacaktır. Ardından, işlem bittikten sonra yerinde kalmaları için onları yapışkan özel bir malzemeyle kapatılmaktadır. Bu aşamada, iyileşme süresi boyunca göz kapaklarınızı nemli tutmak için nemlendirici bir merhem de uygulayabilmektedir.

Bu işlemden sonra kaş bölgesinde bulunan makyaj atıklarının temizlenmesi şarttır. Kaşların istenilen şekle gelmesinden sonra sabitlenmesi aşaması son derece kritik bir aşama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamadan sonra 2 farklı solüsyon uygulanarak; şayet kaş boyama uygulaması da yapılacaksa bir süre beklenilmektedir. Sonrasında kaşlar boyanarak; işlem tamamlanmaktadır.

Kaş Laminasyonu Ne İçin Yapılır?

Bu işlem; kirpiklerinizin veya kaşlarınızın görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir işlemdir.Bu uygulama kaşlarınızın daha kalın ve daha koyu renkli görünmesini sağlar. Böylece estetik görsellik konusunda üst seviyede bir etki ortaya çıkar.

Kaşlarınızın uzun süreli olarak şekillenmesini sağlamak amacıyla yapılan laminasyon; kaşlardaki sertleşmiş tüy bloklarının yumuşaması ve yanlış yöne büyüyen kaşların düzeltilmesini amaçlar. Bu uygulamadan kaşa istenilen şekil verilmekle birlikte kişinin ten yapısına uygun renk seçeneği de sunulmaktadır. Böylece kişiye özel kaş tasarımı da yapılmaktadır.

Bu işlemi kaşlarınızın uzun süreli şekillenmesi için uygulanan bir işlemdir. Kaşların asimetrisi, sert tüylerin yanlış yönde büyümesi problemini çözer ve istenen şekli ve rengi almasını sağlar. Laminasyonlu kaşlar ideal bir kaş görünümü vermeyi mümkün kılar.

Kaş Laminasyonu Ne Kadar Sürer?

İdeal kaş görünümünün oluşmasında kritik bir etkiye sahip olan kaş laminasyonun ortalama 3 dakikalık bir süre içerisinde tamamlandığı bilinmektedir. Bu işlem; kaşların boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla laminasyon işleminin kişiden kişiye değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

İşlem  kimi zaman 45 dakika kadar sürdüğü de bilinmektedir. Bu işlemin süresi tamamıyla uygulamanın detaylarına göre değişiklik göstermektedir. 45 dakikalık süren süre içerisinde; kaşların temizliği yapılmaktadır. Ayrıca kaş üzerinde yer alan yağlar temizlenmektedir. Ardından kaşlara solüsyon uygulanarak; laminasyon işlemi yapılmaktadır.

Kaş Laminasyonu nedir

Malzemeleri Nelerdir?

İşlem herhangi bir tahrişe veya rahatsızlığa neden olmadan cilde tutunan özel bir tür kalıcı yapıştırıcı kullanılmaktadır. Ayrıca, doğal kaşlarınıza veya mevcut görünümüne herhangi bir zarar vermeden, saçınızı taramak veya günlük hayatınıza devam etmek gibi günlük aktiviteler sırasında hareket etmek için yeterince esnek kalır.

Bu işlemde yüz şekline ve ten renginize göre özel olarak hazırlanmış kaş malzemeleri, istenilen görünümü oluşturmak ve yerinde tutmak için kaş jeli veya jel kalem kullanılmaktadır. Yine kaşların temizlenmesi için farklı solüsyonlar da kullanılmaktadır. Bu uygulamanın üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyabilmesi için mutlaka kaliteli malzemelerin tercih edilmesi gerekmektedir.

2023 Kaş Laminasyonu Fiyatları Ne Kadardır?

2023 yılındaki kaş laminasyonu fiyatları tamamıyla yapılacak olan işlemin özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Bilindiği üzere laminasyon kaşlara harika bir görünüm kazandırmak için uygulanan özel bir tekniktir. Bu teknikte kaşların kalınlığına ve mevcut durumuna bağlı olarak farklı işlemler de yapılmaktadır.

Kaş laminasyonu fiyatları; kaşların kalınlığına ve kaşlardaki mevcut durumdan kaynaklı olarak değişiklik göstermektedir. Bir de laminasyon işleminde kullanılan malzemenin özelliği ve niteliğine göre farklı ücret seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. 2023 yılında kaşlar için uygulanan laminasyon işleminin ortalama 300 TL ile 500 TL arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

Kaş Laminasyonu Zararları

En sık görülen yan etkisi, tedaviden sonra yaklaşık bir hafta boyunca enjeksiyon bölgesinde şişlik olmasıdır. Bu durum bazı durumlarda, tedaviden önce ne kadar şişlik yaşadığınıza bağlı olarak üç hafta veya daha fazla sürebilir. Şişliği morarma takip edebilir. Ancak bu uygulamadan sonra birkaç gün içinde kaybolacaktır.

Diğer olası yan etkiler arasında, tedavi edilen alanın çevresinde herhangi bir müdahale olmaksızın birkaç gün sonra kaybolacak olan kabuklanma yer alır. Bu aşamada tamamen iyileşene kadar bu bölgeye baskı uygulamaktan kaçınmalısınız. Çünkü iyileşme sürecinde delinme yaralarınıza aşırı baskı nedeniyle cildinizde kalıcı iz kalmasına veya enfeksiyona neden olabilir.

Kaş Laminasyonu Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Tamamlanması sadece birkaç dakika süren bir işlem olmakla birlikte etkili bir görselliğin ortaya konulmasını mümkün kılan bir uygulamadır. Kaşlarınızdaki deri çok incedir. Bu nedenle işlem, onları yerinde tutmak için özel bir tür yapıştırıcı kullanmayı içermektedir. Bu size daha doğal bir görünüm kazandıracak ve uzun süreli kalıcılık sağlayacaktır.

Kaş laminasyonu yaptıranların çoğunluğu bu uygulamanın sonuçlarına dair olumlu yorumlar yapmaktadır. Bu tarz işlemler için tercih ettiğiniz ekibin kaliteli bir şekilde hizmet sunma kabiliyetine sahip olması; olumlu yorumların sayısını da arttırmaktadır. Bundan dolayıdır ki bu türden bir işlem yaptıracaksanız; öncesinde detaylı bir araştırma sürecinde yer almalısınız.

Kaş laminasyonu Ne Kadar Kalıcı?

Son zamanların en popüler uygulamaları arasında yer almayı başaran kaş laminasyonun ömrü ortalama olarak 6 ile 8 haftalık bir süre kadardır. Bu işlem ortalama yarım saatle 45 dakika arasında sürmektedir. İşlemin yapılış süresi; kaşların mevcut durumu ve kaşlara uygulanacak olan işlemlerin özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kaş laminasyunun kalıcılığı genel olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Burada uygulamanın yapılışı sırasındaki profesyonellik ve tercih edilen malzemelerin özelliği belirleyici olmaktadır. Yine işlem sonrasındaki süreçte kaşlarınıza bakım yapmanız ve dikkatli davranmanız da kaş laminasyonunun kalıcılığını doğrudan etkilemektedir.

Kaş Laminasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş laminasyonundan istenilen etkinin elde edilmesi için; bu işlem sonrasındaki sürece dikkat etmek gerekmektedir. Uygulama sonrasındaki ilk 24 saat oldukça kritik bir etkiye sahiptir. Bu süreçte asla laminasyon uygulanan bölgeye su değdirmemeye dikkat etmek şarttır.

Kaş laminasyonunuzun kalıcılığını arttırmak için her gün kaşlarınıza bakım yapmanız önerilmektedir. Bu aşamada bakımlar daha çok kaş fırçası marifetiyle yapılmaktadır. Bu işlemler sayesinde kaşlarınızın sabitlik derecesi arttırarak; laminasyonun daha uzun süreli bir etkiye sahip olması mümkün hale gelmektedir.

Kimler İçin Uygundur?

Geniş kapsamlı bir şekilde uygulanabilen bir uygulamadır. Özellikle hatalı kaş alımı sonrasında belirgin bir şekilde kaş kaybı yaşayanlar için bu uygulama önemli kazanımlar sağlar. Ayrıca kaşlarda simetri bozukluğunun bulunduğu kimseler için de kaş laminasyonunun üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Kaşlarda asıl yönün tam aksi yönde bulunan sert kaşları bulunanlar için harika bir uygulama olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte; doğru kıvrılmayan kaşlarınız varsa, bu uygulama tam da beklentinize uygun sonuçları ortaya koyacaktır. Bir de özellikle aşağıya doğru kıvrılan bir kaş tasarımınız varsa bu işlemin başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

Evde Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

Bu işlem son derece titiz bir süreci beraberinde getirmektedir. İşleme başlamadan önce kaş yüzeyinin özel bir şampuanla makyaj atıklarından temizlenmesi gerekmektedir. Sonrasında bir primer yardımıyla kaşların ve derinin üzerinde yer alan yağlar bölgeden uzaklaştırılmalıdır. Bu aşamada dikkatli davranmakta fayda var. Çünkü yağ tabakasının laminasyon uygulanacak olan bölgeden uzaklaştırıldığından emin olmak durumundasınız.

Kaşların istediğiniz şekle gelmesi amacıyla özel bir yapıştırıcı kullanılarak; kaşlar sabitlenmektedir. Devamında solüsyonlar uygulanmaktadır.  Bir süre beklendikten sonra şayet kaşlarınızı boyayacaksanız; boyama işlemine geçilmektedir. Böylece işlem tamamlanmaktadır. Bu aşamada bu işlemin oldukça uzmanlık gerektiren bir işlem olduğunu ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki bu tarz işlemleri evde yapmak yerine bu alanda uzman olanlara yaptırmanız her zaman önerilmektedir.

İstanbul Kaş Laminasyonu Firmaları

Özellikle seyrek ya da cılız bir kaş yapınız varsa; işlem  üst düzeyde bir performans ortaya koyacaktır. Yine bu işlem sayesinde simetri olmayan kaş yapınızda belirgin bir iyileşme yaşanmaktadır. Bu uygulamanın başarılı sonuçlar ortaya koyuyor olması; İstanbul gibi şehirlerde sıklıkla ilgi görmesini de mümkün kılmaktadır. Böylece İstanbul kaş laminasyonu firmaları sayısı da her geçen sayısını arttırmaktadır. Bu sayede İstanbul’da kaş laminasyonu firması aradığınızda  karşınıza birden fazla seçeneğin çıkması mümkün olmaktadır. Nişantaşı’nda bulunan Recency firmamız sizin tüm sorularınıza cevap verecektir. Bunun için tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak.

Recency Nişantaşı
Diğer Uygulamalarımız
Dudak Renklendirme

Her Güne Mükemmel Dudaklarla Uyan!

Eyeliner - Dipliner

İstediğiniz Kalınlıkta, Son Derece Düzgün ve Doğal Görünümlü Bir Göz Çizgisine Sahip Olmak İçin!

Kirpik Lifting

Daha Uzun, Bakımlı ve Kıvrık Kirpikler İçin!

Microblading

Bakışlarına Anlam Kat!

Amerikan Cilt Bakımı

Işıldayan Cildinle Göz Kamaştır!

İpek Kirpik

Saf İpekten Sana Özel Kirpikler!

Güzelliğin Ortaya Çıksın İstiyorsan

Recency Güzellik Merkezinden Hemen Randevu Al...

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?