Nişantaşı Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

İçindekiler

Koltuk altı lazer, en fazla epilasyonun yapıldığı bölgedir. Koltuk altı epilasyonu son derece etkili ve güvenilir bir yöntemdir. Koltuk altında lenf bezlerinin olmasından dolayı pek çok kişi lazer epilasyon yaptırma konusunda kararsız kalmaktadır. Lazer epilasyonu, koltuk altındaki lenf bezlerine hiçbir etkisi ve zararı yoktur. Güvenilir ve sağlıklı koltuk altı epilasyon nedir? Koltuk altının, FDA onaylı lazer epilasyon cihazları yardımıyla kıllardan kalıcı olarak temizlenmesi işlemidir. 

Bilgi almak için bize Whatsapptan ulaşabilirsiniz.

Lazer epilasyonu tek bir tür cihazla yapılmaz. Uygulamanın yapıldığı bölge, kıl yapısı, kıl rengi, cilt tipi ve rengi dikkate alınarak farklı lazer epilasyon cihazları kullanılır. Lazer epilasyon cihazlarının her biri ayrı özelliklerde ışın vermektedir. Verdikleri ışınların özelliklerine ve çeşidine göre cihazlar farklı adlarla isimlendirilmiştir. Lazer epilasyonda kullanılan cihazlar şunlardır;

Koltuk altı bölgesinde daha çok Diode ve Alexandrite lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon kampanyası

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Kadınların ve erkeklerin koltuk altında kıllar bulunmaktadır. Kıllar, bölgenin kötü görünmesine neden olur. Kötü görünmenin yanında yaz aylarında daha fazla terleme ve koku yapmaktadır. Temizliğine ve hijyenine dikkat edilmediğinde koltuk altında mantar, bakteri, enfeksiyon gibi sorunlar meydana gelebilir. Koltuk altındaki kıllar kalıcı bir şekilde temizlendiğinde bu tür sorunlar ortadan kaldırılmış olur. Lazer epilasyon, koltuk altındaki kılları kalıcı bir şekilde yok eder. Ağda, jilet, epilatör gibi geleneksel yöntemlerle alınan kıllar kısa bir süre sonra yeniden çıkar. Kalıcı olması nedeniyle koltuk altında lazer epilasyon tercih edilmektedir. Lazer epilasyon etkisinin kalıcı olabilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir. Yeni başlayacak olan kişiler koltuk altı lazer epilasyon kaç seansta biter? Diye sormaktadır. Koltuk altı lazer epilasyon işlemi 8 ila 12 seansta tamamlanır. Bazı kişilerin kıl yapısından dolayı ek bir iki seansa daha ihtiyaç duyulabilir.

Koltuk Altına Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Lazer epilasyon yöntemi 1997 yılında FDA tarafından güvenilir olduğu için onaylanmıştır. Lazer epilasyonun cilde ve uygulandığı bölgeye zarar verip vermediği konusunda çok sayıda bilimsel araştırma yapılmıştır. Koltuk altına lazer epilasyon zararlı mı? Tarzındaki sorulara yapılan araştırmalar cevap vermiştir. Bilimsel araştırmaların sonucu, lazer epilasyonun yan etkisinin ve zararının olmadığı yönündedir. 

Lazer epilasyon sadece koltuk altındaki kıl köklerini hedefler. Kıl kökleri cildin en fazla 1 mm altındadır. 1 mm gibi kısa bir derinliğe kadar inebilen lazer ışınları bölgeye zarar veremez. Ayrıca lazer ışınları sadece kılın kökündeki melamin pigmentine ulaştırılır. Bölgedeki dokulara isabet etmez. Lazer epilasyon, koltuk altına hiç tereddütsüz uygulanabilir. Ancak hamileler ve emziren annelere önerilmez. Hamilelik ve emzirme döneminden sonra koltuk altına lazer epilasyon yapılmasında bir mahzur yoktur. 

Lazer epilasyonunun koltuk altına uygulanması konusunda ifade edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması, uzmanlık gerektiren bir iştir. Uzman olmayan kişiler tarafından, hijyenik olmayan mekanlarda uygulanmamalıdır. Lazer epilasyon uzman olmayan kişiler tarafından uygulandığında cilt sorunlarına, ağır yanıklara ve lekelere neden olabilir. Koltuk altına lazer epilasyon yaptırmadan önce klinik araştırması detaylıca yapılmalıdır. Lazer epilasyon için profesyonel ve güvenilir klinikler, merkezler tercih edilmelidir. 

Nişantaşı koltuk altı lazer epilasyonu

Koltuk Altına Lazer Epilasyon Faydaları Neler?

Günümüzün en fazla tercih edilen yöntemi olması koltuk altına lazer epilasyon faydaları neler? Gibi soruların sorulmasına neden olmaktadır. Koltuk altına yapılan lazer epilasyonun faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Koltuk altındaki kılları kalıcı bir şekilde yok eder.
  • Uygulama kısa sürer. Çözüme hızlı bir şekilde ulaştırır.
  • Seanslar tamamlanınca tekrar edilmesine gerek kalmaz.
  • Koltuk altı cildi çok temiz ve pürüzsüz görünür.
  • Zamandan kazandırdığı gibi ekonomik kazançları da çok fazladır. 
  • Kesik, ağrı, acı gibi olumsuzluklar meydana gelmez. 

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Ter Kokusuna İyi Gelir mi?

Koltuk altına lazer yaptırmak isteyenlerin bazı soruları olmaktadır. Koltuk altı lazer epilasyon ter kokusuna iyi gelir mi? Sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Koltuk altına yapılan lazer epilasyonu sonucunda bölge kıllardan tamamen arındırılır. Kılların olmaması terlemeyi ve terlemenin bir sonucu olan kokuyu azaltır. Tamamen terlemeyi ortadan kaldırdığını söylemek doğru olmaz. 

Koltuk Altı Lazer Kaç Ayda Bir Yapılır?

Merak edilerek sorulan sorular arasında koltuk altı lazer kaç ayda bir yapılır? Sorusu da bulunmaktadır. Koltuk altı lazer epilasyon seansları 8 ila 12 hafta aralıklarla yapılır. Seansların aralığı kılların büyüme hızına göre belirlenir. 

Lazer Koltuk Altı Karartır mı?

Koltuk altına lazer yaptırmak isteyenler lazer koltuk altı karatır mı? Diye sormaktadır. Koltuk altı ve vücudun diğer bölgelerindeki kararmalar, olması gerekenden daha fazla melamin üretilmesinden kaynaklanır. Lazer epilasyon işlemi sırasında gönderilen lazer ışınları cildin melamin pigmenti tarafından emilir. Bu durum ciltteki lekelerde açılma, cilt renginde açılma gibi sonuçlar verir. Lazer epilasyon uygulamaları kararma yapmaz. Lazer epilasyon sonucunda ciltteki lekelerde bir iki ton açılma olur. Hiçbir lazer epilasyon uygulaması cilt rengini ve lekelerini açmak için kullanılmaz. Lekeleri açmak için kullanılan ayrı lazer uygulamaları bulunmaktadır. 

Koltuk Altı Lazer Yaptıranlar Memnun Mu?

Koltuk altına lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler öncesinde çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Koltuk altı lazer yaptıranlar memnun mu? Konusu araştırmaların temelini oluşturur. Lazer epilasyon, koltuk altı kıllarından kurtulmanın en etkili yöntemidir. Lazer epilasyon yöntemi vücutta en fazla koltuk altında etkilidir. Koltuk altında çok hızlı sonuç verdiğinden dolayı yaptıranlar genellikle memnundur. Daha öncelerinde jilet, ağda, epilatör gibi epilasyon yöntemlerinin olumsuz yönlerini yaşayanlar lazer epilasyondan çok memnundur. Yaptıranların memnun olması, koltuk altına lazer epilasyon yaptırmak isteyenler için önemli bir referanstır. 

Bikini Bölgesine Lazer Operasyonu Yapılır Mı?Kaç Seans Sürer?

Koltuk Altı Kılları Kaç Seansta Biter

Genel olarak, bireysel tüy büyüme aşamaları nedeniyle, istediğiniz koltuk altı kılı sonuçlarını elde etmek üç ila dört seans alabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 3 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?