Nişantaşı Yüz Lazer Epilasyon

Yüz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?

İçindekiler

Yüz Lazer Epilasyon, istenmeyen kıllardan ve tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemlerdir. Epilasyonun çeşitleri bulunmaktadır. Geleneksel epilasyon yöntemleri, jiletle tıraşlama, ağda, epilatör kullanımı, tüy dökücü kremlerdir. Geleneksel epilasyon yöntemleri kalıcı bir sonuç vermezler. İşlemden sonraki zamanlarda kıllar tekrar çıkar ve işlemin tekrar edilmesi gerekir. Modern epilasyon yöntemi, lazer epilasyondur. Lazer epilasyon kıllardan kalıcı olarak kurtulmaya imkan tanır. Yüz, bacak, kol, kol altı, göğüs, göbek, bikini bölgesi başta olmak üzere bütün vücuda uygulanabilir. 

Yüz bölgesindeki kıllardan kurtulmak isteyenler yüz epilasyonunu tercih etmektedir. Peki, yüz epilasyonu nedir? Yüz epilasyonu, yüz alanı içine giren kılların kalıcı bir şekilde yok edilmesi yöntemidir. Çene, bıyık ve favorilerdeki kıllar çok hızlı büyümektedir. Geleneksel yöntemlerde bu kıllar cımbız veya ağda ile alınırdı. Ancak hızlı büyüdükleri için kısa bir süre sonra yeniden alınması gerekirdi. Bu bölgelere yüz lazer epilasyonu yapıldığında kıllar kalıcı olarak yok edilir. Yüz, insanın en göz önündeki uzvudur. Bundan dolayı her zaman temiz ve güzel görünmelidir. Lazer epilasyonu, yüzdeki kılları yok ederek temiz ve güzel görünmesine yardımcı olur. 

Nişantaşı Yüz Lazer Epilasyonu

Yüze Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Yüz lazer epilasyonu Vücudun nerdeyse her yerindeki kıllara lazer epilasyon yapılabilmektedir. Yüz ve çevresindeki cilt yapısı diğer bölgelere göre daha hassas ve narindir. Bundan dolayı yüze lazer epilasyon yapılır mı? Sorusu sıklıkla sorulur. Yüze lazer epilasyon yaptırılır. Ancak yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyon uygun cihazlarla ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü yüz bölgesindeki kıllar çok daha derinde yer alırlar. 

Hassas ve duyarlı olan yüz lazer epilasyon, Diode lazer cihazıyla yapılmalıdır. Ten rengi, kıl yapısı ve rengi dikkate alınarak diğer lazer epilasyon cihazları da kullanılabilir. Kalın yapılı ve koyu renkli kıllarda Alexandrite lazer cihazı kullanılabilir. Zayıf yapılı kıllarda ve açık renklilerde Nd Yag lazer cihazı uygun olabilir. Özel duruma sahip kişilerde kıl yapısı Alexandrite cihazıyla zayıflatılır. Sonrasında Diode cihazı kullanılarak kıllar tamamen yok edilir. 

Lazer Epilasyon kampanyası

Gaziosmanpaşa güzellik merkezi fiyatları? Gaziosmanpaşa Lazer epilasyon merkezi

Yüze Epilasyon Yaptırmak Zararlı mı?

Yüz Lazer Epilasyon Direk görünen bir yer olduğundan yaptırmayı düşünenler yüze epilasyon yaptırmak zararlı mı? Diye sormaktadır. Yüze epilasyon yaptırmak zararlı değildir. Doğru cihaz kullanıldığında hiçbir yan etkisi bulunmaz. Lazer epilasyon uygulamasından önce bölgedeki kıllar kısaltılmalıdır. Uygulamadan bir iki gün öncesinde kıllar jiletle kısaltılabilir. Yüz herhangi bir nedenle tahriş edilmemiş olmalıdır. Bronz deriye lazer epilasyon yapılamaz. 

Yüze Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Çok yaygın kullanılması yüze yapılan lazer epilasyonun faydalı olduğunu göstermektedir. Yüze epilasyon faydaları nelerdir?

  • İstenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyon cihazından çıkan lazer ışınları kıl köklerindeki melamin pigmentine isabet ederek tahrip eder. Kıl kökleri tahrip olunca bir daha çıkmaz.
  • Yüze yapılan lazer epilasyonun yan etkileri yok veya geçicidir. Lazer epilasyon uzman kişiler tarafından yapılınca hiçbir zararı yoktur. Bazı hassas ciltlerde geçici olarak kızarıklık oluşabilir. 
  • Acı ve ağrı, geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında yok denecek kadar azdır. Yanma veya acıyı hissetme riski olan kişilere lokal anestezi etkisi oluşturan kremler sürülür. Bu kremler sürüldüğü yeri uyuşturduğundan acı, yanma veya ağrı hissedilmez. 
  • Lazer epilasyonun etkisi çok hızlı görülür. Yüzde kalıcı sonuç vermesi için ortalama 8-12 seansa ihtiyaç vardır. Ancak ilk seanstan sonra etkisi gözle bile fark edilebilir. 
  • Lazer epilasyon sonrasında yüze daha yumuşak ve pürüzsüz olur.  

Yüz Epilasyon Kaç TL?

Yüz, insanın güzelliğini gösteren en önemli uzuvdur. Bundan dolayı insanlar daha güzel görünmesi için ellerinden geleni yaparlar. Cilt bakımları yapılır, kaliteli ve pahalı kremler sürülür. Yüzde istenmeyen kıllar varsa düzenli yapılan cilt bakımları veya sürülen pahalı kremlerin çok bir tesiri olmaz. Öncelikle yüzdeki istenmeyen kılların alınması gerekir. Ağda, jilet, cımbız gibi yöntemlerle alınan kıllar kısa bir süre sonra tekrar çıkacaktır. Jilet gibi yöntemler kılların daha kalın çıkmasını sağlayacağı için yüzde kullanılması doğru değildir. Yüzdeki kıllar için kalıcı bir çözüm gerekir. Yüz kılları için gerekli olan kalıcı çözüm, lazer epilasyondur. Yüksek miktarlar ödeyip kalıcı çözüme kavuşamamaktan korkanlar yüz epilasyon kaç TL? Sorusunu sorarlar.

Beşiktaş Güzellik Merkezinde Sunulan Hizmetler? Beşiktaş Cilt Bakımı

Yüz lazer epilasyon fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Yüz lazer epilasyon fiyatlarını etkileyen unsurlar;

  • Uygulamayı yapan kliniğin fiyatlandırma politikası
  • Kullanılan lazer epilasyon cihazı
  • İşlemin yapılacağı yüz bölgesi
  • Uygulanacak seans sayısı

Yüze Lazer Yaptıranların Yorumları

Yüze lazer epilasyonunda genellikle diode lazer cihazı kullanılmaktadır. Diode lazer, yüz epilasyonunda en etkili cihazdır. Yüze lazer yaptıranların yorumları incelendiğinde diode lazer cihazının genel memnuniyeti artırdığı görülmektedir. Yüz epilasyonunun memnuniyet verici olmasında sadece diode cihazı etkili değildir. Aynı zamanda uygulamayı yapan kişinin uzmanlığı ve kliniğin uygulama prosedürleri de etkilidir. Lazer epilasyonu yapan uzman, bütün işlemleri takip ederek tamamlamaktadır. Lazer epilasyon uzmanı tarafından yapıldığında daha yüksek etki alanına sahip olmaktadır.  

Yüz Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyonun etkisini ve kalıcılığını gösterebilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir. Bazı kişilerde tek seansta kalıcı sonuç alınacağı şeklinde eksik bilgiler vardır. Lazer epilasyon, ilk seansta dahi etkisini gösterir. Kalıcı etki için daha fazla seansa ihtiyaç duyulur. Seans sayısı, uygulama bölgesine, kıl yapısına, kıl rengine, ten rengine göre değişmektedir. Bikini bölgesi, koltuk altı, bacak için 8ila 12 seans gereklidir. Göğüs, göbek, karın bölgesi için 8 ila 12 seans yeterlidir. Yüz epilasyon kaç seansta biter? Genellikle 8-12 seansta bitirilir. Bazı kişiler için ek bir veya iki seansa daha ihtiyaç duyulabilir.  

Nişantaşı Recency yol tarifi için tıklayınız.

Yüz Lazer Epilasyonu Nasıl Çalışır?

Lazer Epilasyon , kıldaki pigment veya melanin tarafından emilen lazer yoluyla kıl folikülünü bir ışık göndererek çalışır- bu nedenle başlangıçta daha koyu saçlı kişilerde en iyi sonucu vermiştir

Herhangi bir Risk veya yan etkisi var mı?

Yüzde lazer epilasyonuna bağlı ciddi yan etkiler nadirdir. Yan etkiler tipik olarak kendi kendine düzelir ve şunları içerebilir:

.Kırmızılık
.Şişme
.Cilt Tahrişi

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?