Nişantaşı Kulak Lazer Epilasyonu

Kulak Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Kulak kepçesi, kulak memesi ve kulak içi kılları için lazer epilasyon yöntemi uygulanmaktadır. Yaptırmayı düşünenler kulak lazer epilasyonu nasıl yapılır? Diye sormaktadır. Lazer epilasyon, göz kapağı dışında bütün vücuttaki istenmeyen kılları yok etmek için kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon, kulak ve çevresinde rahatlıkla kullanılabilen etkili ve güvenilir bir yöntemdir. Kulak bölgesinde kullanılacağı zaman lazer epilasyon cihazında özel bir başlık kullanılır. Özel başlık, kulağın kıvrımlarına ve içine daha rahat erişim sağlar. 

Kulak memesi ve kepçesindeki kulların yok edilmesi için lazer epilasyon cihazından düzenli ve tekli atışlar yapılır. Cihazdan çıkan ışınlar, kılların kökündeki melamin pigmentine ulaşır. Koyu renkteki melamin pigmenti ışını emer. Emilen ışın yüksek oranda ışının ortaya çıkmasına neden olur. Çıkan ışı kıl köklerini tahrip eder. Kıl kökleri, kılın büyümesini sağlar. Köklerin tahrip edilmesi, kılların tekrar çıkmasını ve büyümesini engeller. Lazer epilasyon yapılırken uygulama bölgesinde hafif bir yanma hissi oluşabilir. Yanma hissinin oluşması son derece normaldir. Acıyı fazla hissetme durumu olanlara lokal anestezi etkisi sağlayan kremler sürülür. Sürülen kremler, kişinin lazer epilasyon sırasında acı, yanma ve ağrı hissetmemesini sağlar. 

Kulak bölgesine uygulanan lazer epilasyonun bir seansı ortalama 10 dakika kadar sürer. Epilasyonun etkili olabilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir. Seans sayısını lazer epilasyonu yapan uzmanlar belirler. Kulak lazer epilasyon işleminden sonra bölgede kızarıklık ve hassaslaşma görülebilir. Hassaslık ve kızarıklık normal durumlardır. Bazı kişilerin kıl köklerinde ödem oluşabilir. Kızarıklık, ödem gibi durumlar kısa bir süre sonra kendiliğinden yok olmaktadır. Kısa sürede geçmeyen olası durumlar için lazer epilasyon uzmanı, buz uygulama, çeşitli krem ve tedavi yöntemleri önermektedir. Kızarıklık, ödem gibi durumlar kısa bir süre sonra kendiliğinden yok olmaktadır. 

Lazer Epilasyon kampanyası

Kulak Kılları Lazerle Alınır mı?

Günümüzde en etkili ve kalıcı epilasyon yöntemi, lazer epilasyondur. En gelişmiş yöntem olan lazer epilasyonun vücudun hangi bölgelerine uygulanabildiği merak konusudur. Meraklıları kulak kılları lazerle alınır mı? Ve benzeri sorular sormaktadır. Uzmanları, lazer epilasyonun vücutta sadece göz kapağına uygulanamadığını ifade etmektedir. Kulak kıllarını kalıcı bir şekilde yok etmek için lazer epilasyon hiç tereddütsüz kullanılabilir. Kulak kılları, buz lazer epilasyon yöntemiyle alınır. Kulak ve çevresi için buz lazer epilasyonun özel başlığı vardır. Kulağın ulaşılması zor olan kıvrımlarına ve içine özel başlık sayesinde ulaşılır. Buz lazer epilasyon cihazı, işlem sırasında cildi -3 dereceye kadar soğutur. Cildin soğuması, acı ve ağrının hissedilmesini engeller. Ağrısız ve acısız olmasıyla bilinen buz lazer epilasyon, kulak memesi, kepçesi ve içi için ideal bir yöntemdir. 

Kulak Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Lazer epilasyon sırasında kılların köklerine lazer ışını verilir. Vücuda lazer ışınının verilmesi bazı kişileri tedirgin eder. Kulak lazer epilasyon zararlı mı? Kanser veya cilt bakımı hastalıklarına neden olur mu? Benzeri soruların sorulmasına neden olur. Kulak lazer epilasyonunun hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Kızarıklık, hassaslaşma, ödem gibi kısa süreli hassasiyetler yaşanabilir. Bunlar bir iki saat içinde geçer. Uzun süreli ve geçmeyen bir zararı yoktur. 

Epilasyon sırasında lazer ışınları sadece kıl köklerine isabet eder. Köklerin dışında yanlarındaki dokuya asla lazer ışını değmez. Lazer ışınları cildin en fazla 1 mm derinlikte bulunan kıl köklerine kadar iner. Daha fazla derine inmediğinden kanser veya buna benzer bir rahatsızlığa neden olmaz. Ancak burada ifade edilmesi gereken bir durum vardır. Lazer epilasyon uygulaması, uzmanlık isteyen bir işlemdir. Uzman olmayan kişiler lazer epilasyon yapmamalıdır. Uzman olmayanlar lazer yaparsa ciddi yanıklar ve lekeler oluşma riski vardır. 

Kulak Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Meraklılarının en çok sorduğu sorular arasında kulak lazer epilasyon kaç seansta biter? Sorusu bulunmaktadır. Kulak lazer epilasyonu genellikle 8 ile 12 seansta tamamlanır. Seans sayısı kişinin kıl yapısına, ten rengine ve kıl rengine göre değişir. Bazı kişilere ilave bir iki seans daha eklenmesi gerekebilir. Kulak lazer epilasyon seansı bir kulakta 15 dakika sürer. Seans aralıkları ortalama 1 aydır. Seans araları kılların uzama periyoduna göre ayarlanır. 

Kulak Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyonun etkisini artırmak için işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kulak lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler şunlardır;

  • Kulağın lazer epilasyon işleminden sonraki 2 gün güneşe maruz kalmaması gerekir. Kulaklar güneşe direk maruz kalacak konumda olmasından dolayı yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılması önerilir.
  • Lazer epilasyon sonrasında ciltte kızarıklık ve hassasiyet olabilir. Bu tür durumlar bir iki saat içinde kendiliğinden geçer. Şayet geçmezse buz uygulanabilir. 

Kulak Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Lazer epilasyon seans sayıları, kıl yapısı, kıl rengi, uygulama bölgesi ve cilt rengi dikkate alınarak belirlenir. Kulak lazer epilasyon seans sayısı ve seans aralıkları, uzmanın fiziki muayenesi sonrasında kesinleşir. Lazer epilasyon öncesinde uzman doktor, uygulama bölgesini muayene eder. Muayene sırasında kıl yapısı, rengi, cilt rengi incelenir. Yapılan inceleme ve muayene sonrasında lazer epilasyon seans sayısı ve planlaması çıkarılır. Kulak lazer epilasyon seans sayısı 8 ila 12 arasında değişir.

Kulak Lazer Epilasyon Sonrası Görülen Etkiler

Lazer epilasyon, kıl köklerini tahrip ederek dökülmesini ve bir daha çıkmasını engelleyen epilasyon yöntemidir. Kulak lazer epilasyon sonrasında görülen etkiler memnuniyet vericidir. İlk lazer epilasyon seansından sonra kıllar kısmen uzar. Sonrasında kendiliğinden dökülür. Lazer epilasyon seanslarına aksatılmadan devam edilirse kulak çevresindeki kıllar kalıcı olarak yok edilir. Lazer epilasyon seansları bittiğinde kulak bölgesi kıllardan tamamen arınmış olur. Kıllardan arınan bölge çok daha yumuşak ve pürüzsüz bir hal alır. 

İğneli Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılır? Kaç Seans Sonunda Sonuç Alınır?

Kulak Lazer epilasyon yaptırmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Kulak Lazer epilasyonun yan etkileri olabilir, sınırlamaları vardır ve pahalı olabilir.

Kulak Lazer Epilasyonu hangi bölgelere yapılmaz

Göz kapağı bölgesine yapılamaz. Bacak bölgesi, kadınlarda kollar ve koltuk altı bölgesi, genital bölge lazere en iyi yanıt veren bölgelerdir. 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?