Kirpik Lifting - 2023'e Hazırlık

İçindekiler

Uzun ve kıvrık kirpikler isteyen hanımlar için hazırlanmış bu rehber sayesinde detaylı bir şekilde kirpik lifting konusunda bilgi edinme fırsatınız olacak. Gözlere anlam vermek ancak kirpikler sayesinde olmaktadır. İstanbul ilinde yaşayan hanımların çok talep ettiği bir işlemdir.

Gür kirpiklerin göze verdiği gölgeler hem göz sağlığı için, hem de kirpik azlığı ya da eksikliği sağlıksız bir görünüm yaratmaktadır. Kirpik lifting ile sağlıksız görünüm yok edilir ve canlı, sağlıklı ve anlamlı gözlere sahip olunur.  Bu durumdan kaynaklı olarak son zamanlarda kirpik lifting uygulamasına olan talep artış göstermektedir.

Kirpik Lifting Nedir?

Birçok kadın kirpik lifting nedir sorusunun cevabını aramaktadır. Bu kadınlar daha sağlıklı görünümü olan ve yukarı doğru kıvrık, estetik kaşlara sahip olmak için araştırma yapmaktadır. Bazı insanlar kongenital olarak az kirpikli gözkapaklarına sahiptir. Bazıları da kaşların kepeklenmesi veya farklı rahatsızlıklar yüzünden canlı olmayan kirpiklere sahiptir. Hiç kirpiksizlikten yakınan kişiler de bulunmaktadır. 

Bu durumlarda olan insanların kirpiklerine kökten uca kadar bir işlem uygulanmaktadır. Bu işlem ile istenen sonuçlara ulaşılmakta güçlü, sağlıklı, gür ve formu düzgün kirpiklere kavuşulmaktadır. İşlem sonrasında kaç ay kalıcı sorusunun cevabı iki ya da üç ay süresincedir. Bu aşamada işlemin üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyabilesi için mutlaka profesyonellerin bu sürece dahil olması şarttır.

Nişantaşı bölgesinde de birçok kadın böyle kirpikleri arzu etmektedir. Bilgi alabilmek için kirpik lifting ekşi sözlük dâhil her yerde aramalar yapmaktadırlar. Sonunda uygulamanın yapılmasını talep etmektedirler. Burada kirpik lifting işleminin üst düzeyde bir etkiye sahip bir şekilde uygulanması için uygun koşulların sağlanması gerekmektedir.Bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişim‘e geçiniz

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

İstanbul ve birçok şehrimizde uygulanan lifting kirpik işlemi birden fazla aşama ile gerçekleştirilen bir bakım ve şekillendirme yöntemidir. Sırası ile uygulama şu şekilde gerçekleştirilir.

  • Small, Middle veya Large petler kirpik ve gözkapağı boyutunuza göre seçilir.
  • Göz kapağınıza yapıştırılan pedlere kirpikler sabitlenir.
  • Kirpiklerin üst üste gelmemesi, birbirine yapışmaması sağlanır.
  • Özel bir sıvı ile kirpiklerin biçimi kalıcı hale getirilir.
  • Üstleri kapatılır ve beklenir.
  • İkinci sıvının uygulaması yapılır.
  • Kirpikler istenir ise boyanır.
  • Keratin uygulaması ile dipten uca bakım yapılır.
  • Petler çıkarılır ve kirpikler temizlenir.
  • Kirpiklere bir besleyici yağ uygulaması yapılır.

Bu şekilde yapımı bitirilir. İstanbul ilinde bu işlemleri başarı ile yapan uzmanlar bulunmaktadır. Mutlaka kirpik nasıl yapılır konusunda uzman birine yaptırılması önerilir. Bu şekilde en sağlıklı sonuç alınabilir.

Kirpik Lifting İşleminin Süresi Nedir?

On basamakta yapılıyor olması yaptırmak isteyenler için caydırıcı olmamalıdır. Çünkü dikkat isteyen bu iş sanıldığı kadar uzun sürmemektedir.

Genellikle40 dakika civarında birçok uzman işlemleri tamamlamaktadır. En çok kirpik lifting ne kadar sürer sorusunun cevabı 50- 55 dakika civarında sürerolmalıdır. Bu kirpiklerinizin sayısına da bağlı olarak daha kısa ya da birkaç dakika uzun olabilmektedir. 

Kirpiklerin tek tek birbirinden ayrılarak sıvı uygulaması yapılması sürenin uzunluk sebebidir. Ustalık istemesine rağmen uygulamanın yapıldığı kişi için konforlu bir uygulamadır. Kesinlikle acısızdır.

Kirpik Lifting İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcı?

Yaptıranların en merak ettiği konuların başında kirpik lifting ne kadar kalıcı sorusunun cevabı gelmektedir. Bilindiği gibi kirpik sürekli yenilenen bir yapıdadır. Belli miktarlarda her ay kirpikler yenilenmektedir. O yüzden ne kadar kalıcı sorusuna cevap olarak kalıcı bir işlem olmadığını belirtmek lazımdır.

İstanbul şehrinde en usta kişilerin gerçekleştirdiği işlemlerin bile süre yönünden sonuçları değişken olmaktadır. Kişiden kişiye değişebilmektedir. İki ya da üç ay süre ile kalıcı olmakta ve uygulanan kişi bu süre içinde sağlıklı görünümlü, bakım görmüş kıvrık kaşlara sahip olmaktadır. Ancak kişinin cilt ve kirpik özelliklerine bağlı olarak kalıcılığı 2 ya da 3 ay olmaktadır.

Kirpik lifting işlemi, kirpiklere doğal bir kıvrım ve hacim kazandıran popüler bir güzellik işlemidir. Bu işlem, kirpikleri daha uzun, daha kalkık ve daha dolgun göstermek için kullanılan bir yöntemdir. Kirpik lifting işlemi sonrasında elde edilen sonuçların kalıcılığı, birkaç faktöre bağlıdır.

Genellikle, kirpik lifting işlemi sonucunda elde edilen kıvrımlı görünüm, kirpiklerin doğal büyüme döngüsüne bağlı olarak 6 ila 8 hafta sürebilir. Çünkü kirpiklerin doğal olarak uzadığı süre boyunca bu kıvrım korunur ve etkisi zamanla azalır. Yani, kirpiklerin yeniden çıkma ve dökülme süreci, lifting işleminin kalıcılığını etkiler.

Kirpiklerin büyüme hızı ve dökülme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Dolayısıyla, kirpik lifting işleminin kalıcılığı kişinin genetik faktörlerine, yaşam tarzına ve kirpik bakımına bağlı olarak değişebilir. Örneğin, düzenli olarak kirpik serumu kullanmak ve kirpiklere iyi bakım yapmak, lifting işleminin etkisini uzatabilir.

Kirpik lifting işlemi sonrasında, kıvrılmış kirpikler doğal olarak döküldükçe yeni çıkan kirpikler düz bir şekilde büyüyebilir. Bu nedenle, istenilen kıvrımı korumak için düzenli olarak lifting işlemini tekrarlamak önerilir. Genellikle, 6 ila 8 hafta sonra lifting işleminin etkisi azaldığında tekrar bir seans yapılması tavsiye edilir.

Sonuç olarak, kirpik lifting işlemi sonucunda elde edilen kıvrımlı görünümün kalıcılığı 6 ila 8 hafta sürebilir. Ancak, kişisel faktörlere ve kirpik bakımına bağlı olarak bu süre değişebilir. Düzenli olarak lifting işlemini tekrarlamak, istenilen kıvrımı korumak için önemlidir.

Kirpik Lifting Zararları Nelerdir?

Uygulama öncesi zararları nelerdir konusunda mutlaka size bilgi verilecektir. Genellikle yatıran kişilere zararları görülmemiştir. Ancak alerjiniz var ise uzman tarafından kullanılan lifting malzemeleri küçük bölgelere uygulanır. Böylece alerjiniz olup olmadığı saptanabilir.

Kullanılan maddeler organiktir. Aynı zamanda sağlığa zararlı olup olmadıkları araştırma geliştirme döneminde defalarca test edilmiştir. Bu yüzden rahat olabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bu konuda bilgili ve deneyimli kişileri seçmek olmalıdır. Nişantaşı çevresinde bu konuda rahat olabilirsiniz. Çok sayıda güzellik uzmanı uygulamayı sağlıklı bir biçimde yapmaktadırlar.

Merdiven altı güzellik salonlarını tercih etmemeniz şarttır. Bu halde kaliteli malzeme kullanılmaması sebebi ile istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşmanız mümkündür. Bu konuda mutlaka aynı merkezden hizmet almış kişiler ile deneyim ve bilgi paylaşımı yapmak gereklidir. 

Aynı zamanda bu işlemden önce ve sonra yapılması gerekenlere dikkat edilmesi gereklidir. Öncesi göz makyajı iyi temizlenmiş olmalıdır. Sonrasında 24 saat göze su değdirilmez. Kalıcı maskara kullanılmaz. Yüzüstü yatılması formunu bozar.

İlginizi Çekebilir: İğneli Lazer Epilasyon

Kirpik Lifting nedir

Kimlere Yapılmaz?

Öncelikle şunu belirtmek lazımdır. Bu bir bakım ve şekillendirme yöntemidir. O yüzden mutlaka kaş sahibi olmak gerekmektedir. Hiç kaşı olmayanlar için uygulanması olanaksız bir yöntemdir. Yani kaş yapıştırma yöntemi değildir.

Alerjik bünyeli insanlar bazen kirpik lifting işlemi sırasında kullanılan malzemelerden birine ya da birden fazlasına alerjik reaksiyon gösterebilecektir. Alerji testinin bir gün önce güzellik uzmanı tarafından mutlaka uygulanması atlanmamalıdır.

Gebeliğin ilk dört ayı sonrasında uygulanması doğrudur. Eğer regl dönemi yaşanıyorsa uygulama sonrasında yapılır. Göz rahatsızlıkları olan ya da gözleri çok kızaran hassas yapılı kişilerde uygulama yapılmaması doğrudur. Bu kişilerin alerjik reaksiyon gösterme ihtimalleri çok daha fazladır.

Kirpik Lifting Üzerine Rimel Sürülür mü?

Üzerine istenirse rimel sürülmesi elbette mümkündür. Hiçbir zararı olmayacaktır. Çünkü bu bir bakım yöntemidir. Keratin bakımı gören ve sonrasında bakım yağı ile beslenmiş ve güçlenmiş bir kirpik zaten dayanıklıdır.

Ancak daha önce anlatıldığı gibi kirpikler işlem arasında boyanmıştır. Yani uçlarındaki renk açılması yok olmuştur. O yüzden rimel ya da maskara sürmek çok gerekli görülmeyebilir Gösterişli hale gelmiş kirpiklerin ve göz çizgisinin boyanmadan da makyajlı gibi hoş göründüğü bir gerçektir. O yüzden daha az makyaj ile daha bakımlı göründüğünüzün farkına varacaksınız.

Kirpik Lifting Kirpikleri Döker mi?

Birçok kişi bu  işlemin zararları arasında kirpik dökülmesi olduğunu düşünür. Bu düşünce ile uygulamadan kaçınılmaktadır.  Tam tersi etkisi görülmektedir. Yapılan kertin uygulaması sonrası sonrası kirpik kaybı yaşanmamaktadır. 

Tüm işlem sırasında kullanılan malzemeler sağlığa zararsız maddelerden yapılmıştır. Kirpiğin sağlığı sağlanmakta hatta olası dökülmeler de bu sayede önlenmiş olmaktadır. Bu yüzden kirpik lifting nedir zararları neden olmamaktır konusunu bilmeyen kişilerin sözlerine itibar etmemek gerekir.

Kirpik Lifting Seti Nelerden Oluşur?

Öncelikle bu set altı adet pad içermektedir. Bunlar kişisel özelliklere uygun büyüklüklerdedirler. Bir de uygulama kâsesi vardır. İki adet de fırça ile bir adet uygulama fırçası bulunur. Bunların yanı sıra iki adet aplikatör mevcuttur. İşlem sırasında kullanılan lifting losyonu, fixing losyonu ile glue ektedir.  Mini setlerdeki malzemeler ile 30 kere işlem yapmak için uygun miktar mevcuttur.

2023 Kirpik Lifting Fiyat

Kullanılan malzemenin kalitesi düşük kirpik lifting fiyat olarak kendini belli edecektir. Ucuz malzeme ile yapılan bir işlem bir de uzman olmayan kişi tarafından yapılıyorsa ucuza mal olmaktadır.

Ancak böyle bir işlemi yani ucuz malzemeyi kimse kirpik diplerine, gözünün yanı başına uygulatmak istemez.  Öncelikle kirpik lifting ne kadar diye düşünmek yerine kaş ve göz sağlığı düşünülmelidir. İstanbul ilinde bunu yapan en iyi güzellik merkezine erişmek sizin elinizdedir.

Kirpik Lifting Neden Regl Döneminde Yapılmaz?

Regl döneminde yaptıranlar cildin hassaslaştığını göz önünde bulundurmalıdır. Alerji ihtimalleri artar. Üstelik kıl köklerinden uzama hızlanır. Bu dönem sonrası yapılacak bir işlem bu yüzden daha başarılı olacaktır. Salgılanan hormonlar başarıyı azaltmaktadır. Bu yüzden neden regl döneminde yapılmaz sorusunun cevabı hormonlardır demek doğru olacaktır.

İpek Kirpik Yaptıranların Yorumları

Kirpiklerin istenilen uzunlukta ve istenilen yoğunlukta olması hakkında ipek kirpik yaptıranların yorumları incelendiğinde iki ay ile üç ay arası kalıcı olduğu vurgulanmaktadır. İpek kirpik yorumlarında da yorum sahipleri gibi en iyi merkezlerde yapılan ipek kirpiklerin iyi sonuçlar verdiği vurgulanmaktadır.

Evde Kirpik Lifting Yapılır mı?

Birçok kişi bu işlemi evde yaptırma yolunu çeşitli sebepler ile seçerler. Yalnız bu tip özel edinilmiş yetenek ve bilgi isteyen işlerin evde yapılması çok doğru olmayan sonuçlar doğurabilir. Birçok kişi kirpik lifting abdest geçirir mi sorusunun cevabını tam veremediği için evde kirpik lifting yapmaya çalışmaktadır. Kirpik hava almayı kesmediği için bozmaz demek doğru olacaktır.

Güzel ve bakımlı olmak isterken bu işlemle boğuşmamak için evde yapmaktan uzak durulmalıdır. Nişantaşı ve İstanbul ilinde bu işi en ustalık ile yapan merkeze ulaşmak çok daha güzel olacaktır.

İstanbul İpek Kirpik Güzellik Merkezleri

İpek kirpik uygulaması da birçok kişi tarafından yapılması istenen bir güzellik işlemidir. Tek tek ipek kirpik yapıştırılması ile gerçekleştirilmektedir. İlk uygulamanın yapıldığı şehir İstanbul olmuştur. İpek kirpik iyi bir güzellik merkezinde yaptırıldığı takdirde asla ağırlaşma hissi yaratmamaktadır. Bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bir dezavantajı yağlı krem kullanımının yasaklanmasıdır. Aksi halde ipek kirpiğin ömrü azalmaktadır. Kremin yağı, kirpiğin yapışkanı ile reaksiyona girip yapıştırma maddesini çözmektedir. Böylece yapıştırılan kirpik taneleri dökülmeye başlamaktadır.

İpek kirpik kayıpları artınca hoş bir görünüm meydana gelmektedir. Bu da kullanıcı için olumsuz bir özelliktir. Genellikle kaşları için lifting ya da ipek kirpik uygulaması yaptıranlar maskara ve rimel gibi göze ait kozmetik malzemeler kullanmak istemektedirler. Yapılan makyajın kolay temizlenmesi yağlı makyaj kremleri ile gerçekleştirilmekteydi.

>>> Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Dayanır  <<<

Recency Nişantaşı
Diğer Uygulamalarımız
Dudak Renklendirme

Her Güne Mükemmel Dudaklarla Uyan!

Eyeliner - Dipliner

İstediğiniz Kalınlıkta, Son Derece Düzgün ve Doğal Görünümlü Bir Göz Çizgisine Sahip Olmak İçin!

Amerikan Cilt Bakımı

Işıldayan Cildinle Göz Kamaştır!

Microblading

Bakışlarına Anlam Kat!

Kaş Laminasyonu

Doğal Görünümlü Dolgun Kaşlar

İpek Kirpik

Saf İpekten Sana Özel Kirpikler!

Güzelliğin Ortaya Çıksın İstiyorsan

Recency Güzellik Merkezinden Hemen Randevu Al...

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?