göğüs bölgesi lazer epilasyon

Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyonu Nedir?

İçindekiler

Günümüzde vücuttaki istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyondur. Lazer epilasyon, koltuk altına, kola, alt ve üst bacak bölgesine, bikini bölgesine, göbeğe, göğüs bölgesine uygulanmaktadır. Göğüs bölgesi lazer epilasyonu, kalıcı çözüm sunmaktadır. Konuyla ilgili olanlar göğüs bölgesi lazer epilasyonu nedir? Nasıl yapılır? Diye sormaktadır. Göğüz bölgesi lazer epilasyonu, bay ve bayanların göğüs bölgesindeki istenmeyen kılları kalıcı olarak yok etme yöntemidir. Bayların göğüs bölgesinde genellikle kıl bulunur. Bazı bayanların göğüs bölgesinde de kıllanma olabilir. Lazer epilasyon yöntemleri kullanılarak göğüs bölgesindeki rahatsız edici kıllardan kurtulmak mümkündür. 

Lazer Epilasyon kampanyası

Uzun yıllardır istenmeyen kıllardan kurtulmak için kullanılan çeşitli yöntemler vardır. Ağda, tüy dökücü kremler, jilet en çok kullanılan epilasyon yöntemleriydi. Geleneksel yöntemlerin her birinin olumsuz bir yönü bulunmaktadır. Ancak hepsinin genel sorunu kalıcı çözüm sunmamalarıdır. Lazer epilasyon, kılları hızlı bir şekilde ve kalıcı olarak yok eder. Göğüs bölgesinde buz lazer epilasyon yöntemi daha etkilidir. Buz lazer epilasyonunun avantajları şunlardır;

  • Yılın her mevsiminde uygulanabilir. Yaz sıcaklarında dahi buz lazer epilasyonu yapılabilir.
  • Her kıl rengine ve cilt tipine uygundur.
  • Acısız olması nedeniyle daha erkeklerin en çok tercih ettiği yöntemdir.
  • FDA onaylıdır.
  • Kıllar ve cilt buzla soğutulduğu için acı, yanma hissi ve ağrı olmaz.
  • Ciltte leke bırakmaz. 

Göğüs bölgesinde genellikle buz lazer epilasyon yöntemi kullanılmaktadır. Ancak göğüs arasında Diode ve Alexandrite lazer epilasyon cihazları tercih edilir. Diode lazer cihazlarının dalga boyu daha uzundur. Daha yerleşik kıllara bile tesir edebilme özelliğine sahiptir. Özellikler kalın ve siyah kıllara sahip erkeklerin göğüs aralarında diode lazer cihazı kullanılır. Batma hissinin fazla olduğu kişilerde diode cihazı yerine Alexandrite tercih edilir.

Erkeklerde Göğüs Kılları Nasıl Temizlenir?

Lazer epilasyon acısız ve ağrısız olduğundan dolayı erkekler tarafından da ilgi görmektedir. Erkeklerin kıllarından en çok rahatsız oldukları bölgeler arasında göğüs bulunmaktadır. Erkeklerin göğüs bölgesine lazer epilasyon yapılabilmektedir. Erkeklerde göğüs kılları nasıl temizlenir? Diye soruyorsanız işte cevabı;

Göğüs bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyen beyler, epilasyon öncesinde bölgeyi jiletle tıraşlamalıdır. Jiletle tıraşlanması lazer epilasyonun etkisini artıracaktır. Erkeklerin göğüs bölgesindeki kıllar kalın, siyah ve sert olduğundan dolayı buz lazer yöntemi tercih edilir. Buz lazer kullanılarak kıllar ve bölge soğutulur. Böylece kişi acı ve yanma hissi hissetmez. Erkeklerin göğüs kıllarından kurtulması için ortalama 8-12 seansa ihtiyaç duyulur. Ancak seans sayısı kişinin kıl ve cilt yapısı dikkate alınarak değiştirilebilir. Bazı kişilere ek bir veya iki seans ilavesi yapılabilir. 

18 yaşını doldurmamış erkeklere lazer epilasyon yapılmaz. Bunun nedeni büyüme hormonlarının hareketli olmasıdır. Buz lazer epilasyonda bir seans ortalama 15 dakika sürmektedir. Her seans arası genellikle 8ila 12 haftadır. Erkeklerde buz lazer epilasyon yönteminin kullanılma nedeni daha acısız olmasıdır. 

Kadınlarda İstenmeyen Göğüs Tüyleri Nasıl Giderilir?

Kadınlarda göğüs bölgesinde çok fazla kıllanma olmaz. Ancak bazı hanımların göğüs ve göğüs aralarında kıllanma sorunu olabilmektedir. Kadınlarda istenmeyen göğüs tüyleri nasıl giderilir? Bunun için çok çeşitli yöntemler vardır. Geleneksel cımbız, ağda gibi yöntemlerle alınan tüyler zamanla daha canlanarak çıkacaktır. Kadınların göğüs bölgesindeki kıllar için en ideal yöntem lazer epilasyondur. Kadınlar, göğüs bölgesine epilasyon yaptırma konusunda kararsız kalabilmektedir. Kararsız hanımlara, göğüs bölgesinde lazer epilasyonun etkili ve kalıcı olduğu net bilgisini verebiliriz. 

erkeklerde-gögus-epilasyonu

Eski nesil lazer epilasyon cihazları, açık renkli, ince yapılı kıllarda etkili değildi. Bundan dolayı hanımlar göğüs bölgesindeki kıllardan kurtulmak için geleneksel yöntemleri tercih ediyordu. Yeni nesil lazer epilasyon yöntemleri ince yapılı ve açık renkli kıllarda da etkili sonuç vermektedir. Hatta her cilt tipinde kalıcı sonuçlar verdiği belirtilmektedir. 

Göğüs Ucuna Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Bütün dünyada lazer epilasyon etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Yeni geliştirilen özel epilasyon cihazlarının hiçbir yan etkisi bulunmaz. En özel ve hassas gölgelerde lazer epilasyon tereddütsüz kullanılmaktadır. Göğüs ucu hassas bir bölge olduğundan göğüs ucuna lazer epilasyon yapılır mı? Sorusunu pek çok kişi sormaktadır. Göğüs ucuna lazer epilasyon yapılabilir. Yapılmasında hiçbir yan etki ve sakınca bulunmamaktadır. 

Meme Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Lazer epilasyon, Food and Drug Administration (FDA) onaylı bir yöntemdir. İlk olarak 1997 yılında onay alarak kullanıma başlanmış olan lazer epilasyon kılları yok etmede son derece etkilidir. Lazer epilasyonun piyasaya çıktığı ilk yıllarda insanlar kullanma konusunda tereddüt ettiler. Tereddüt edilmesinin nedeni, insan vücuduna zararlı lazer ışınlarının verilmesiydi. Yetkililere meme lazer epilasyon zararlı mı? Göbek epilasyonunun zararı var mı? Tarzında sorular yoğun bir şekilde soruldu. Yapılan açıklamalar lazer epilasyonunun hiçbir zararı olmadığı yönündedir. Yıllar içerisinde insanlar lazer epilasyon yaptırdı ve hiçbir zararı görülmedi. Lazer epilasyonda, kıl köklerine verilen lazer sadece cildin 1 mm altına inebilmektedir. Kıl köklerinin dışında başka dokuya isabet etmediği için zararı olmamaktadır. Yani bebeğine süt emziren anneler dahi hiç tereddütsüz lazer epilasyon yaptırabilir. 

Meme Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Göğüs bölgesindeki kıllar için lazer epilasyonu yaptıranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Sayılardaki artış meme lazer epilasyon faydaları nelerdir? Gibi soruların sorulmasına neden olmaktadır. Meme ve göğüs bölgesine yapılan lazer epilasyon, bölgenin daha estetik ve güzel görünmesini sağlar. Kılların oluşturduğu batık, kaşınma gibi sorunlar ortadan kalkar. Cilt eskisine nazaran daha yumuşak olur. Pürüzsüz ve yumuşak görüntü kişinin mutlu olmasına neden olur. 

Göbek epilasyonu nasıl yapılır merak ettiklerinizi bu makalede bulabilirsiniz

Göğüs ucu ve dekolte bölgesindeki kıllara lazer yapılabilir mi?

Göğüs ucundaki tüylenmeler kadınlarda rahatsız edici olabiliyor. Eğer emzirme döneminde olmayan kadınlar rahatlıkla lazer yapılarak istenmeyen tüylerden kurtulabilir.

Göğüs Bölgesinde Lazer etkili olur mu?

Bikini bölgesi ve göğüs bölgesi en hassas alanlardır. Fakat lazer ile kesin çözümler alarak istenmeyen tüylerinize kalıcı şekilde kurtulursunuz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?