Kalıcı Eyeliner 2023- KalıcıEyeliner Yaptırdım Pimanım Demeyin

İçindekiler

Göz kapağınızın üst kısmına yapılan kalıcı makyaj uygulamasına kalıcı eyeliner denir. Bu uygulama kişinin tercihine bağlı olarak kalın ya da uzun kuyruklu veya kısa kuyruklu bir şekilde uygulanmaktadır. Kalıcı eyeliner her şeyden önce her gün tekrarlanan zahmetlerden sizi kurtaracaktır. Bu durumun doğal sonucu olarak kalıcı eyeliner uygulamasının sıklıkla tercih edildiğini ifade edebiliriz.

Kalıcı eyeliner, gözlerinizin daha çekici ve çekici görünmesi için kullanılır. Bu işlemin uygulanma süreci oldukça basittir. Ancak uygulamanın üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyabilmesi beceri ve deneyim gerektirir. Yeni nesil teknolojilerle üst düzeyde bir etkide uygulanan kalıcı eyelimerin rengi uzun süre dayanacaktır. Bu aşamada hem bu uygulamayı hayata geçiren ekibin hem de kullanılan malzemenin üst düzeyde olması gerekmektedir.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Çekilir?

Kalıcı Eyeliner çekmenin ilk adımı sizin için doğru aracı seçmektir. Bu aşamada cildinize veya gözlerinize zarar vermeden doğru çizgiler ve eğriler çizmenize yardımcı olabilecek bir şeye ihtiyacınız olacaktır. İkinci adım, gözleriniz için uygun bir renk seçmektir. Ten renginize ve saç renginize uygun bir renk seçmelisiniz ki üzerinizde doğal duran bir renk seçebilesiniz. 

Uygulamasında üçüncü olarak, istediğiniz şekli veya çizgi kalınlığını elde edene kadar göz kapağı kaleminizi göz kapağınızın üst kısmına nazikçe uygulamalısınız. Makyaj yaparken çok fazla baskı uygulamamalısınız. Çünkü bu gözlerinize aşırı baskıya neden olabilir veya göz kenarları, dudaklar vb. istenen sonucu elde edebilirsiniz. 

Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Süre Kalır?

İki haftadan iki yıla kadar kalıcı etkisi olabilen bir uygulamadır. Bu uygulamanın kalıcılığı esasında kişiden kişiye bile değişiklik göstermektedir. Burada hem  tercih edilen uzmanların hem de kullanılan malzemenin nitelikli olması gereklidir. Ancak bu sayede uzun süreli bir kalıcılıktan söz etmek mümkün olur.  Özellikle kalıcı makyajınızın daha uzun süre kalabilmesi; bu işlem sonrasındaki süreçte dikkatli olmanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Bu işlemin kalıcılığı vücudunuzun işleme nasıl tepki verdiği ve makyajınıza ne kadar iyi baktığınız da dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Çoğu durumda, 2 yıla kadar etkisini gösteren bir uygulamadır. Bununla birlikte, tüm makyajınızın zamanla solduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle eyelinerınızı yaptırdıktan sonra bile, rötuşlanması gerekecektir.

Kalıcı Eyeliner Kimlere Yapılmaz?

Elbette ki bu uygulama herkes için değildir! Lateks veya iyot ürünlerine alerjisi olan veya dermatit veya egzama gibi kronik cilt rahatsızlıkları olan kişiler için eyeliner dövmeleri önerilmez. Eyeliner işleminde kullanılan bileşenlerden herhangi birine alerjisi olan kişiler, bu uygulama için uygun adaylar değildir. Burada işlem öncesinde ayrıntılı araştırmanın yapılması gerekmektedir.

Özellikle hassas cilde sahip olanlar, bu uygulamayı yaptırmaya karar vermeden önce yeni eyeliner işlemine vücudunun olumsuz tepki gösterip göstermeyeceklerini de düşünmelidirler. İşlemin sizin için uygun olup olmadığı konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, işleme devam etmeden önce dermatoloğunuzla konuşmakta fayda vardır.

Kalıcı Eyeliner Çok Acıyor Mu?

En popüler makyaj ürünlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünü mevcut özelliklerinizi geliştirmenin ve onları öne çıkarmanın bir yolu olarak kullanılabilir veya tamamen yeni bir görünüm oluşturmak için tercih edebilirsiniz. Özellikle belirli özellikleri vurgulamak veya gizlemek istiyorsanız, eyeliner bunu yapmanın en mantıklı yolu olacaktır.

Göz çevrenizdeki cilde mürekkep enjeksiyonları kullanılarak yapılır. Çoğu insan kalıcı göz kalemi yaptırırken acı çekmez. Bununla birlikte, işlemin kendisi sırasında veya daha sonra iyileşme süresi boyunca hafif bir rahatsızlık hissedebilecek bazı kişiler vardır. Burada işlem sırasındaki ekibin alanında uzman olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Kalıcı eyeliner Sonrası Kaç Günde İyileşir?

Bu işlemin çok acıtıp acıtmadığını düşünürken aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey,  yaptırmak istediğiniz zaman arasında ne kadar zamanınız olduğudur. Özel etkinliğinizden önce sadece birkaç gününüz varsa, o zaman büyük gününüzde makyaj yapmakla ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız için iyileşme sürecinin yeterince hızlı olması ihtimali yüksektir. İşlemden sonraki 3 ile 7 günlük sürede bir iyileşmenin yaşanıldığı bilinmektedir. Şayet tercihinizi daha kalın bir eyeliner uygulamasından yana yapmışsanız bu süre 7 ile 10 gün kadar olacaktır.

Kalıcı eyeliner nedir

Renkli Eyeliner Modelleri Nelerdir?

Renkli eyeliner modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farkı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Eyelinerın rengi çok önemlidir. Burada renk tercihini kendi ten renginize göre seçilmelisiniz. Eğer; açık tenliyseniz, koyu tenli olanlardan daha açık bir renk kullanmalısınız. Eğer koyu bir tene sahipsen, senin için en iyi seçenek daha koyu bir renk kullanmaktır.

Daha etkili bir görünüm oluşturmak istiyorsanız rujunuz veya allığınızla aynı tonda bir göz kalemi seçmelisiniz. Günümüzde birçok farklı eyeliner türü vardır. Bu modeller cesur görünümler veya ince görünümler oluşturmak için kullanılabilmek mümkündür. Bu aşamada karşımıza farklı renk seçeneklerinin çıkıyor olması; harika bir görselliği elde etmenizi mümkün kılacaktır. 

En popüler eyeliner siyahtır! Ancak başka renkler de mevcuttur. Siyah, dramatik görünümler oluşturmayı isteyenler için harikadır. Bu rengi göz hattında kullanmak gözlerinizi daha büyük gösterebilir. Kahverengi de harika bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü nötr ve herhangi bir göz rengiyle eşleştirilebilir. Bir de mavi, kırmızı ve elbette ki pembe en iddialı renklerdendir.

  • Mavi Eyeliner

     Mavi eyeliner eyeliner tonları, günlük kullanım için çok fazla olmadan gözlerinize biraz ışıltı kattığı için partiler veya özel günler için mükemmeldir. Baskın bir görünüm için gidiyorsanız, mavi harika bir seçim olacaktır. Çünkü mavi; uyum sağlayacak kadar ince ama yine de yeterince dikkat çekicidir. Böylece başkalarının yanında güzelliğinizle göz doldurursunuz! Bir de mavi; estetik görsellik konusunda da üst düzeyde etkili olduğundan; en popüler eyeliner renkleri arasında yer almaktadır.

  • Kırmızı Eyeliner

     Şayet diğer renklerden daha cesur bir şey istiyorsanız, kırmızıyı deneyin! Bu renk, yüzünüzü anında aydınlatacak egzotik bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Üstelik kırmızı size bambaşka bir hava katmak konusunda da iddialı olan bir renk tercihinidir. Kadınlığınızın daha baskın olmasını ve daha iddialı bir tarz istiyorsanız; hiç şüphesiz tercihini kırmızı eyeliner olmalıdır.

  • Pembe Eyeliner

     Bazı insanlar daha incelikli oldukları ve kendilerine fazla dikkat çekmedikleri için pembe tonları tercih ederler. Bununla birlikte, makyajınızla bir izlenim bırakmak istiyorsanız da pembenin daha parlak tonlarını deneyebilirsiniz. Şayet su geçirmez bir formül arıyorsanız, bunları birçok farklı tonda da bulabilirsiniz. Pembe eyeliner, ne tür hava koşullarıyla karşı karşıya olursanız olun makyajınızın gün boyu harika görünmesini sağlar.

Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı eyeliner uygulayan bir uzmanın kalitesine ve tasarımın ne kadar iyi yapıldığına bağlı olarak 1 ile 2 yıl arasında sürebilir. Aslında, alanında uzman olan birinde kalıcı eyeliner yaptıran birçok kişi, daha uzun süreli kalıcılıkla da karşılaşmaktadır.  Burada uygulama süreci sonrasında özenli bir şekilde bakım yapmak önerilmektedir.

Kalıcı eyelinerın kalıcılık süresi çeşitli faktörlere bağlı olmakla birlikte kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterebilir. Her iki günde bir yeniden uygulamak zorunda kalmadan eyelinerınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Bu aşamada dikkatli bir şekilde bakım yaptırmanız; eyelinerın kalıcılığını da olumlu yönde etkiler.

Kalıcı Eyeliner Sonrası Şişlik Nasıl Geçer?

İşlem sonrasında kimi zaman şişlikler ortaya çıkabilir. İşlem sonrasında meydana gelen şişliğin 4 ile 5 saatlik süre içerisinde kendiliğinden geçtiği bilinmektedir. Bu aşamada göz çevresine uygulanan kremlerin, iyileşme sürecine olumlu katkıda bulundukları bilinmektedir. Bununla birlikte bu işlem sonrasında her zaman şişlik olacağına dair kesin bir veri de yoktur.

Kalıcı Eyeliner Zararları Nelerdir?

Gözlerinize tanım ve stil katmanın harika bir yoludur. Sabahları makyajını çabucak yapmak isteyenler için de harika bir etkiye sahiptir. Ancak herkes için iyi bir seçenek olmayabilir. Örneğin, hassas gözleriniz varsa veya üründe kullanılan bileşenlere alerjiniz varsa, bunun tahrişe ve hatta iltihaplanmaya neden olduğunu görebilirsiniz.

Son zamanlarda etkili bir düzeyde uygulanan kalıcı eyeliner uygulamasının herhangi bir şekilde zararı bulunmayan bir uygulama olduğu ifade etmek mümkündür. Bu tür işlemlerde bitkisel bazlı ürünler kullanıldığından kalıcı eyelinerın herhangi bir zarara neden olmadığını söyleyebiliyoruz.

Kalıcı Eyeliner Sildirme

Genel olarak kalıcı eyeliner’ın çıkarılması çok zordur. Şayet kalıcı eyeliner uygulamasını sildirmek istiyorsanız; en mantıklı seçenekler arasında lazerle sildirme işlemi ilk sıralarda yer alır. Bu yöntemde özel bir aparat kullanılmaktadır. Yeni nesil teknolojik yenilikleri içeren bu özel lazer aparatı; eyelinerın silinmesinde etkili sonuçlar ortaya koyar.

Kalıcı eyeliner sildirme işlemi oldukça titiz olan bir süreci beraberinde getirmektedir. Bundan dolayıdır ki bu tarz işlemler mutlaka alanında uzman olanlar tarafından yapılmalıdır. Bu aşamada lazer aparatın göz kapağı bölgesinde 15-20 santimden daha yakın olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Ancak bu sayede güvenli bir şekilde eyeliner uygulamasının silinmesi mümkün olur.

Kalıcı Eyeliner Yaptırdım Pişmanım

Farklı nedenlere bağlı olarak kalıcı eyeliner yaptırdığı halde pişman olanlar bulunaktadır. Bu işlem, alopesi olan veya daha önce geçirilmiş ameliyatlardan yara izi olan kişilerde yapılabilen bir işlem olmakla birlikte kimi zaman uygulamada tercih edilen malzemenin kaliteli olmaması, can sıkıcı sorunları da beraberinde getirmektedir. 

Şayet şeker hastasıysanız ya da hamileyseniz; kalıcı eyelinerı yaptırmamalısınız. Yine kanser hastaları da bu tarz uygulamaları yaptırmamalıdır. Bu aşamada kalıcı eyeliner yaptırmadan önce kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmek; sonrasında pişmanlık yaşayıp yaşamayacağınıza da erkenden karar vermenizi mümkün kılacaktır. Burada bu tür uygulamalar için alanında uzman olanları tercih etmeniz; sonrasında pişman olacağınız sonuçları yaşamanıza da engel olacaktır.

İstanbul Kalıcı Eyeleiner Firmaları

Eyeliner, gözlerin daha iri ve çekici görünmesi için kullanılabilen bir üründür. Kirpikleri belirginleştirmek ve göz çizgisini şekillendirmek için de kullanılır. Eyelinerlar, koyu morlardan açık mavilere kadar değişen birçok farklı renk ve tonda karşımıza çıkmaktadır. İstanbul kalıcı eyeliner başta olmak üzere pek çok farklı güzellik uygulamasının merkezinde yer almaktadır. Dolayısıyla günümüz koşullarında İstanbul’da kalıcı eyeliner yaptırmayı istediğiniz zaman karşınıza farklı alternatif seçenekler çıkacaktır.

Eyeliner, sıvı, kalem ve jel dahil olmak üzere farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. Eyeliner kalemlerin uygulanması oldukça kolaydır ve hem üst hem de alt göz kapağında kullanılabilir. Ancak sürekli olarak eyelineri tekrarlanmak yorucu olabilir. Bu duruma etkili bir çözüm olarak karşımıza kalıcı eyeliner çıkmaktadır. Ancak bu uygulamadan tam olarak beklediğimiz etkiyi elde etmek için mutlaka, alanında uzman olanların sürece dahil olması şarttır.

Gaziosmanpaşa lazer epilasyon merkezimizi ziyaret ederek detaylar ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Genellikle işlem sonrası 2-3 hafta boyunca göz kapaklarınızda herhangi bir makyaj yapmamanız önerilir. Bu, göz kapaklarının tam olarak iyileşmesine ve enfeksiyon riskinin azaltılmasına yardımcı olur.

Kalıcı eyeliner rengi, kişiden kişiye değişebilir. Ancak genellikle 1-2 yıl boyunca kalıcıdır. Bununla birlikte, rengin kalıcılığı, kişisel bakım rutininize ve güneş ışığına maruz kalma miktarına da bağlıdır.

Eğer işlem sonrası pişman olursanız, rengi azaltmak veya tamamen çıkarmak için lazer tedavisi veya kimyasal solüsyonlar kullanılabilir. Ancak bu işlemler, ek maliyetlere neden olabilir ve bazen tamamen çıkarmak mümkün olmayabilir. Dolayısıyla işin uzmanlarına kendinizi emanet etmelisiniz.

Kalıcı makyaj, güzellik endüstrisinde popüler bir uygulama olmasına rağmen, bazı riskler taşımaktadır. Bu riskler şunları içerebilir:

  • Enfeksiyon riski: Kalıcı makyaj uygulaması sırasında cilt yüzeyi hasar görebilir ve bu da enfeksiyon riskini artırabilir.

  • Alerjik reaksiyonlar: Kalıcı makyaj için kullanılan boyalar, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

  • Renk değişikliği: Kalıcı makyaj uygulamasının sonuçları kişiden kişiye değişebilir. Renkler solabilir veya değişebilir ve sonuçta beklentilerinizi karşılamayabilir.

  • Kalıcı hasar: Kalıcı makyaj işlemleri cildin alt tabakalarına uygulandığından, yanlış uygulama veya enfeksiyonlar nedeniyle ciddi hasarlara neden olabilir.

Ancak, eğer kalıcı makyaj işlemini lisanslı ve tecrübeli bir uygulayıcı tarafından yaptırırsanız, bu riskleri minimize etmek mümkündür. Ayrıca, işlem sonrası iyi bir bakım yaparak ve uygulayıcının önerilerine uymak da riskleri azaltabilir.

Recency Nişantaşı
Diğer Uygulamalarımız
Dudak Renklendirme

Her Güne Mükemmel Dudaklarla Uyan!

Amerikan Cilt Bakımı

Işıldayan Cildinle Göz Kamaştır!

Kirpik Lifting

Daha Uzun, Bakımlı ve Kıvrık Kirpikler İçin!

Microblading

Bakışlarına Anlam Kat!

Kaş Laminasyonu

Doğal Görünümlü Dolgun Kaşlar

İpek Kirpik

Saf İpekten Sana Özel Kirpikler!

Güzelliğin Ortaya Çıksın İstiyorsan

Recency Güzellik Merkezinden Hemen Randevu Al...

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?