Bacak lazer Epilasyonu Seansı

Bacak Lazer Epilasyonu Nedir? Fiyatları Nelerdir?Kaç Seans Sürer?

İçindekiler

Bacak bölgesindeki kıllanma genellikle normal olmayıp genetik kaynaklıdır. Bacaklarında fazla kıl sorunu yaşayan hanımların çok büyük bir kısmının annesi de aynı şikayetten mustariptir. Lazer epilasyon alt bacak başta olmak üzere bütün bacakta etkilidir. Bacak lazer epilasyonu nedir? Nasıl yapılır? Tarzındaki sorular yaptırmayı düşünenler tarafından sıklıkla sorulur. Bacak lazer epilasyonu,  bacaktaki kılların lazer epilasyon yöntemi kullanılarak kalıcı bir şekilde yok edilmesidir. 

Lazer epilasyon yöntemi geliştirilmeden önce hanımlar, bacaklarındaki kıllardan kurtulmak için epilatör, ağda gibi teknikleri kullanmaktaydı. Epilatör ve ağda gibi yöntemler kıllardan kalıcı olarak değil kısa süreli kurtulmayı sağlamaktadır. Lazer epilasyon, uygulanması hızlı ve kolay olup kalıcı sonuçlar vermektedir. Kıllardan kalıcı bir şekilde kurtulmayı sağladığından dolayı son zamanlarda lazer epilasyona ilgide artış gözlenmektedir. 

Lazer Epilasyon kampanyası

Bacak Bölgesinde Lazer Epilasyon Hakkında Herşey

Bacak Bölgesinde Lazer Epilasyon Kaç Seans?

Bu epilasyon yöntemi bütün bacağa uygulanmaktadır. Bacaklarda özellikle oturma bölgesinde ve kalçalarda batık sorunları yaygın olarak yaşanmaktadır. Kıllardan ve batık sorunlarından kurtulmanın en kesin ve hızlı çözümü lazer epilasyondur. Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir. Seans sayısı bölgeye, cilde ve kıl yapısına göre değişmektedir. Bacak bölgesinde lazer epilasyon kaç seans uygulanmalıdır? Sorusu en çok merak edilenler arasındadır. Bacak bölgesinde lazer epilasyon yönteminin kalıcı sonuç verebilmesi için 8-12 seansa ihtiyaç duyulur.

Bacak Lazer Epilasyonu Faydaları

Bacak lazer epilasyonu uygulamaları arttıkça yönteme olan ilgi ve talep artmaktadır. Bacak lazer epilasyon faydaları, yapılan uygulamalarla kesinlik kazanmaktadır. Bacaklara uygulanan lazer epilasyonun faydaları şöyle sıralanabilir;

 • Kalıcı ve kesin sonuç vermektedir. Epilasyondan kullanılan lazer, kılların kökünde yer alan melamin pigmentini etkileyerek tahrip eder. Oluşan tahribin sonucunda kıllar bir daha çıkmaz.
 • Yan etkisi geçicidir. Lazer epilasyon sonrasında yan etki olarak bacaklarda kızarıklıklar görülür. Bu kızarıklık kısa sürede geçmektedir. Ağda, epilatör gibi yöntemlerdeki kızarıklık ve tahrişe göre lazer epilasyon sonrasında oluşan kızarıklık çok hafiftir. 
 • Acı hiç veya çok az hissedilir. İğneli epilasyon, ağda gibi yöntemler bacaklarda çok fazla acıya neden olur. Lazer epilasyon acısız ve ağrısız bir işlemdir. Ağrı eşiği düşük olan bazı kişiler çok acı hissedebilir. Çok az da olsa acı hissedilmemesi için lazer epilasyon sırasında destekleyici kremler uygulanmaktadır. 
 • Hızlı sonuç elde edilir. Bacaklara bir seans uygulandıktan sonra bile kıllarda gözle görülür azalma meydana gelir. 8-12 seansla kıllar tamamen yok edilir. 
 • Lazer epilasyon, uzun vadede düşünüldüğünde son derece ekonomik bir işlemdir.
 • Lazer epilasyon işlemi tamamlandıktan sonra bacak cildi çok daha yumuşak ve pürüzsüz olur. 

Bacak Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyon yönteminin bilinen ve test edilmiş bir zararı bulunmamaktadır. Bacak lazer epilasyon zararları üzerine yapılan araştırmalar neticesinde bir zarara rastlanmamıştır. Lazer, kıl kökünü tahrip ederken etrafındaki dokuya zarar vermez. Uygun cihazlar kullanıldıktan sonra lazer epilasyon bütün vücuda uygulanabilir. Cilt kanserine neden olduğuna dair çıkarılan söylentilerin aslı yoktur. Lazer epilasyon ile cilt kanserinin hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. 

Bacak Lazer Epilasyon Acıtır mı?

Lazer epilasyon, ağrısız bir yöntemdir. Genel olarak acısız bir yöntem olabilir ama bacak lazer epilasyon acıtır mı? Diye merak edenler olabilir. Daha önce iğneli epilasyon yaptırmış olanlar acı hissetmiştir. Epilasyonun bir çeşidi olan iğneli epilasyonda acı hissedilir. Lazer epilasyonunda hissedilen acı iğneliye oranla çok azdır. Hatta ağrı eşiği yüksek olanlar hiç acı hissetmezler. Bacaklara lazer epilasyon yapılırken acı oluşumuna karşı özel kremler sürülür. Sürülen kremler, epilasyon bölgesini uyuşturarak acı hissedilmesini engeller. Lazer epilasyon sonrası için özel kremlerin kullanılması önerilir. Kullanılan kremler, epilasyon yapılan bölgenin şişmesini ve kızarmasını engeller.  

Lazer epilasyon sonrasında cilt yapısı daha hassaslaşır. Bundan dolayı normale göre daha hassas davranılmalı ve kuru kalmamasına özen gösterilmelidir. Lazer epilasyonda, hassas olanların az bir acı hissedebileceğini söylemek mümkündür. Ancak diğer epilasyon yöntemleriyle kıyaslandığında en acısız yöntem olduğunu söyleyebiliriz. 

Hangi Lazer Çeşidi Bacaklar İçin Daha Etkili?

Lazer epilasyonun bacakta kalıcı sonuç vermesi için 8-12 seansa ihtiyaç olduğunu bilmekteyiz. Uygulanacak lazer çeşidi seansın etkisini belirleyecektir. Epilasyon için uzun zaman ayırmak istemeyenler en etkili lazer yöntemini bilmeyi isterler. Hangi lazer çeşidi bacaklar için daha etkili? Diye merak edenlere cevabımız; Alexandrite ve Diode lazerler olacaktır. 

Erkeklerde Bacak Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Bacaklarındaki kıllardan kalıcı olarak kurtulmak isteyen erkeler lazer epilasyon yönteminin etkisini merak etmektedir. Erkeklerde bacak epilasyonu ne kadar kalıcı? Sorusunun cevabı kullanılan epilasyon yöntemine göre değişmektedir. Erkeklerin bacakları için lazer epilasyonun buz lazer yöntemi önerilmektedir. Buz lazer epilasyon yönteminde cilt -3 dereceye kadar soğutulmuştur. Buz lazer teknolojisi ICE teknolojisi olarak bilinmektedir. Soğutma sistemi lazer epilasyon sonrasında cildi soğuk tutarak yanık ve ağrı gibi komplikasyonların oluşmasını engeller. Lazer epilasyonun erkek bacaklarında etkili ve kalıcı olabilmesi için ortalama 8 seans uygulanması gerekir. Kişinin kıl ve cilt yapısına bakılarak ilave 1 veya 2 seans daha eklenebilir. 

Kadınlarda Bacak Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Lazer epilasyon kalıcılığı ve yüksek etkisiyle bilinen bir yöntemdir. Kadınlarda bacak epilasyonu ne kadar kalıcı? Lazer epilasyonun kalıcılığı seans sayısına göre belirlenmektedir. Bir seansla kalıcı sonuç beklemek doğru değildir. Kadınların bacaklarında ortalama 8-12 seansta kalıcı sonuç elde edilmektedir. Seans sayısı çeşitli etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Seans sayısını etkileyen unsurlar;

 • Kişinin yaşı
 • Cilt rengi
 • Kılının yapısı ve rengi
 • Epilasyon işlemi sırasındaki kılların döngüsü
 • Seans zamanlarını atlamama
 • Hormonsal etkenler
 • Cilt ve kıl tipine uygun olan cihaz kullanımı

Sıkça Sorulan Sorular

bacak Epilasyonu Fiyatları Ne Kadardır?

Kadınlarda tüm bacak epilasyonu fiyatları; 900 TL’ye; erkeklerde ise bu fiyat 1200 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Lazer epilasyon bacakları pürüzsüz yapar mı?

Evet. Düzenli olarak Bacak Lazer Epilasyonu yaptıran bir kişi 8-12 seansta tüm tüy ve kıllarından kurtulacaktır.

İlgili Konu : Lazer Epilasyonu

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?