epilasyonun-yararlari

Boyun Lazer Epilasyonu Nedir?

İçindekiler

Boyun Lazer Epilasyonu , Erkeklerin ve bazı bayanların boyun bölgesinde kıllar çıkabilir. Boyun bölgesindeki kıllar hoş olmayan bir görüntüye neden olduğundan genellikle alınır. Boyun bölgesindeki kıllar sadece estetik kaygılarla alınmaz. Erkekler, yanlış tıraş hareketinde bulunduklarında bölgedeki kıllarda batmalar ve ters yönde uzamalar meydana gelebilir. Kıl batması ve tersine büyüme ciddi anlamda rahatsızlıklara neden olabilir. 

Boyun bölgesindeki kıllar için ağda, jilet, epilatör, tüy dökücü gibi epilasyon yöntemleri kullanılmaktadır. Bu tür geleneksel yöntemlerle alınan kıllar kısa bir süre sonra tekrar çıkmaktadır. Kalıcı çözüm arayanlar boyun bölgesine lazer epilasyon yapılır mı? Diye sormaktadır. Boyun bölgesindeki kıllardan kalıcı bir şekilde kurtulmanın yolu, lazer epilasyondur.  Lazer epilasyonun buz epilasyon cihazı, boyun bölgesinde daha etkilidir. Özellikle erkekler, kıllara yapılan işlemin daha acısız ve ağrısız olmasını isterler. Buz lazer epilasyon, diğer seçeneklere göre daha ağrısız ve acısızdır. Buz lazer epilasyon cihazı başlığının soğutma özelliği bulunur. Soğutma özelliği nedeniyle cilt -3 dereceye kadar soğutulur. Böylece işlem sırasında yanma, acı veya ağrı gibi durumlar hissedilmez. 

Boyun bölgesine lazer epilasyon işlemi yapılmadan önce bölgedeki kıllarına jilet yardımıyla kısaltılması gerekir. Kısaltma işlemi 3 gün öncesinde yapılırsa daha iyi olur. Jiletle 3 gün önce alınan kıl kökleri lazer ışınlarını daha iyi emer. Köklerdeki pigment hücrelerinin ışınları yüksek oranda emmesi, köklerdeki tahribat oranını artırır. İşlemin etkisi artacağından lazer epilasyonun tamamlanması daha kısa sürer. 

Lazer Epilasyon kampanyası

Boyun bölgesindeki lazer epilasyon işleminin başarı ve etkinliğinde, kullanılan cihaz ve uygun dozun etkisi çok fazladır. Doğru cihazın seçilmesi ve uygun dozda atışların yapılması başarıyı doğru oranda artırır. Boyun bölgesindeki kıllara kontrollü ve düzenli bir şekilde tek atışlar yapılır. Bütün bölge, tek atışlarla tamamlanınca lazer epilasyon seansı tamamlanmış olur. 

Boyun Lazer Epilasyon Fiyatları

erkek boyun lazer epilasyonu

Lazer epilasyon, kalıcı sonuç vermesi, leke ve iz oluşturmaması, tahriş etmemesi nedeniyle yoğun olarak tercih edilmektedir. Geleneksel yöntemlerin her birinin olumsuz yönü bulunmaktadır. Örneğin, jiletle epilasyon bölgelerde kesiklere neden olmaktadır. Her bölgede ağdanın kullanımı zor ve acılıdır. Epilasyon yöntemlerinin bu ve benzeri olumsuzlukları kişileri farklı yöntem arayışına itmektedir. Kalıcı etkisi ve olumsuzluğunun olmaması, arayışı içinde olanların lazer epilasyona yönelmesine neden olmuştur. 

Lazer epilasyonun fiyatları genele bakılarak hesaplandığında son derece ekonomiktir. Ekonomik fiyatlar da lazer epilasyona olan ilgili artırmıştır. Boyun lazer epilasyon fiyatları, kıl yapısına, kıl rengine, cilt rengine, seans sayısına göre değişmektedir. Net fiyatlandırma için uzmanla görüşmek gerekiyor. Lazer epilasyon uzmanın yaptığı planlama, fiyatı belirleyecektir. 

Boyun Lazer Epilasyon Kaç Seans?

Lazer epilasyonun etkili sonuç verebilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekir. Tek bir seans bile bölgede gözle görülür bir etki bırakır. Ancak kalıcı sonuç elde edebilmek için daha fazla seansa ihtiyaç duyulur. Seans sayısı, lazer epilasyonun yapılacağı bölgeye, kişinin kıl yapısına, kıl rengine ve cilt rengine göre değişmektedir. Boyun lazer epilasyon kaç seans olmalıdır? Genellikle boyun bölgesindeki lazer epilasyon işlemi 8-12 seansta kalıcı sonuç verir.

Boyun bölgesinde daha çok buz lazer epilasyon yöntemi tercih edilir. Boyunda buz lazer epilasyon yönteminin tercih edilme nedeni;

  • Buz lazer diğer yöntemlere oranla daha ağrısız ve acısızdır.
  • Buz lazer epilasyonu boyun bölgesinde daha etkilidir. Kalıcı sonuç elde edilmesinde son derece etkilidir. 
  • Benzer yöntemler arasında en hızlı olan yöntemdir. Bütün boyun bölgesi, 3 veya 4 dakikada bitirilir. 
  • Buz lazer epilasyon yöntemi, açık ve bronz tenliler dahil olmak üzere her cilt tipinde etkilidir.
  • FDA onaylı buz epilasyon yöntemi boyun bölgesinde leke ve yanık izi oluşturmaz. 
  • Yaz ayları dahil olmak üzere yılın her mevsiminde uygulanabilir. 

Boyun Lazer Epilasyon Seans Sayıları ve Seans Aralıkları

İstenmeyen kıllardan kurtulmanın en etkili yöntemi olması nedeniyle günümüzde lazer epilasyon sıklıkla tercih edilir. Gelişmiş teknolojinin eseri olan lazer epilasyon, seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Seans sayısı, uygulanan bölgeye ve kişisel etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Boyun lazer epilasyon seans sayıları ve seans aralıkları, fiziki muayeneyi yapan lazer epilasyon uzman tarafından belirlenir. Boyun bölgesinde genellikle 8-12 seans lazer epilasyon yeterli olmaktadır. Ancak kıl yapısı ve rengi gibi etkenlere bağlı olarak bazı kişilere ek bir veya iki seans daha uygulanabilir. Seans aralıkları kılların uzama hızına göre belirlenir. İki seans arası 8 ila 12 haftadır. 

Boyun Lazer Epilasyon Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyonun sonucunun etkili olabilmesi ve istenmeyen durumların yaşanmaması için işlem sırasında ve sonrasında bazı konulara dikkat edilmelidir. Boyun lazer epilasyon uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Boyun lazer epilasyon işleminden sonra bölgede kızarıklık ve hassasiyet görülebilir. Kızarıklık ve hassasiyet normal bir durumdur. Bir veya iki saat içinde hiçbir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçer. Hassasiyet aşırı olursa bölgeye buz kompresi uygulanmalıdır.  
  • Boyun bölgesine, lazer epilasyondan sonraki ilk 24 içinde su değdirilmemelidir. 
  • Leke ve pigmentasyon sorunlarının oluşmaması için lazer epilasyon yapılan bölgenin güneşe maruz kalmaması gerekir. Boyun bölgesi güneş ışınlarına direkt maruz kalabilecek bir konumdadır. Güneşin zararını engellemek için yüksek faktörlü güneş kremi uygulanmalıdır. 

Boyun Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyonun boyun bölgesinde kullanılmasının zararlı olabileceğine dair söylemler bulunmaktadır. Boyun lazer epilasyon zararları bulunmamaktadır. Lazer epilasyon, boyun bölgesi için son derece etkili ve güvenilir bir yöntemdir. Lazer, ışınları cildin sadece 1 mm altına etki ettiğinden vücuda herhangi bir zararı yoktur.

Bikini bölgesi epilasyonu hakkında merak edilenler bir önceki makalemizde detayları öğrenmek için tıklayınız 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?