anti aging

Anti Aging Nedir? Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Yaşlanmadan dolayı ciltte oluşan sorunların giderilmesi için kullanılan uygulamaya Anti aging denilmektedir. Uygulama esnasında veya sonrasında komplikasyona yol açmaz. Yaşlanmayı gözle görülür şekilde azaltmaktadır. Cildi yeniler ve yeni hücre oluşumuna katkı sağlamaktadır.

Uygulama yapımında en temel özellik sağlıklı beslenmedir. Genel sağlık muayenesinde kan, hormon, vitamin, mineral ve kolesterol değerleri tespit edilir. Herhangi bir sağlık sorunu varsa tedavisi uygulanılır. Sağlıklı bir beden üzerinde daha kesin sonuçlar alınmaktadır.

Anti aging farklı seçeneklerde yapılabilir. İstenilen uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir. Cildi germe operasyonu da denilebilir. Burada cilt gerilerek daha yeni bir görünüm almaktadır. Anti aging sonuçları kısa sürede görülen bir işlem olduğundan sıklıkla tercih ediliyor.

Anti Aging Ne İşe Yarar?

Günümüzde sağlıksız beslenme oranları artmıştır. Üzerine stres, sigara, alkol gibi durumlarda eklendikçe cilt sorunları her geçen gün daha da çok artmıştır. Durum böyle olunca da yaşlanmak kaçınılmaz olmuştur. Cildini yenilemek isteyenlerin daha genç görünüme ulaşmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği uygulama anti aging olmuştur.

Bu uygulama sayesinde cilt hücreleri yenilenir. Daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Ayrıca yaşlanmayı geciktirici etkisiyle daha genç bir görünüme sahip olursunuz. Kadınların sıklıkla Anti aging yaptırdığı görülmüş olsa da erkeklerinde bu uygulamadan faydalandığı bilinmektedir.

Ayrıca anti aging içerikli kremlerde mevcuttur. Kremlerin içerisinde bulunan vitaminler cildin parlak, canlı ve sağlıklı olmasına katkıda bulunmaktadır. İçerisinde yar alan faydalı bitkiler sayesinde yaşlanmayı en aza indirmek hedeflenmiştir.

anti aging

Anti Aging Kaç Yaşında Başlanmalı?

Günümüzde anti aging uygulamaları önemini artırmıştır. Güzel bir gönüme sahip olmak herkesin hakkı…  Geçmiş yıllarda bu uygulamayı 40 yaş üstünün sıklıkla tercih ettiği bilinmekteydi. Ancak şu anda 30 yaş üzerinde yapılmaya başladığı görülmektedir.

Cildi korumak yapısına katkıda bulunmak için anti aging kremleri, serumları ve sabunları piyasada bulunan diğer uygulama yöntemleridir. Bu yöntemlerde hücre yenilemesine katkıda bulunur, cildin korunmasına yardımcı olur, daha parlak ve güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Krem, serum yöntemlerinde yaş Aralığının 20 yaş ve üzerinde sıklıkla uygulandığı görülmektedir. Yaşlanmayı önleyerek cildin doğal fonksiyonlarına katkıda bulunmaktadır. Cilde uygulanan serumlar ve kremler içerisinde yer alan vitamin ve mineral desteğiyle cilt korunarak daha genç bir görünüme sahip olunmaktadır.

Göbek Bölgesi Lazer Epilasyonu Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Anti Aging Yöntemleri Nelerdir?

Dolgu: Ciltte yer alan yeni dokuların yapısını geliştirmek için kullanılır. Cilt üzerine enjekte yöntemiyle uygulanır. Bu işlem sürecinde dikkatli olmakta fayda vardır.

Örümcek ağı estetiği: Ciltte yer alan sorunlu bölgeye göre medikal iplerin cilt altına küçük iğneler yardımıyla yerleştirilmesidir. Kırışıklık, sarkma, kas kaybı gibi oluşan sorunlarda fayda sağlamaktadır.

Kök hücre yöntemi:  Kök hücrelerin kendini yenileme özelliği bulunmaktadır. Vücutta yer alan kök hücredeler laboratuvar ortamında seruma dönüştürülerek damardan geri verilmektedir. Bu sayede yaşlanan cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunurlar.

Amerikan Cilt Bakımı Nedir? Kimler Yaptırmalıdır?

Lazer:  Cilde uygulanan lazer ışığı ile tarama yaparak hücrelerin yenilenmesi sağlanmaktadır.

Mikro iğneleme: Cilde uygulanan küçük iğneciklerdir. Cildin kendini yenileme özelliği sayesinde iğneleme yapılan alanlar tekrardan vücut tarafından onarılır. Genellikle yara izleri sivilce gibi alanların üzerine uygulanmaktadır.

Anti aging krem ve serumlar: İçerisinde yer alan özel maddeler sayesinde cildi yeniler.

Mezoterapi: Vitamin, mineral gibi cilt yenilemesine katkı sağlayan maddeler cilt altına enjekte edilir. Diğer adı gençlik aşısı olarak tabir edilir.

Akne Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır? Akneli Cilt Bakımı İçin Neler Yapmalısınız?

Recency ‘ den Anti Aging Cilt Bakım Önerileri

Cilt üzerinde beslenmenin payı büyüktür. Sağlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir. Cildin temiz olması, yağ oranının iyi ayarlanması gereklidir. Her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cilt temizlenmelidir. 

Ölü deriden cildin arındırılmasını sağlayın. En etkili yöntem cilde peelig uygulamaktadır. Ciltteki makyaj mutlaka nazikçe temizlenmeli. Ve sonrasında cilt jelleriyle temizlik yapılmalıdır. Ciltte oluşan gözenek yapısı kapatılmalıdır. Bunun için tonik kullanımına dikkat edilmelidir.

Cildinize katkı sağlamak için vitamin ve mineral destekli serum ve kremlerden faydalanın. Ayrıca cildin nem dengesini korumanız önemli olacaktır. Cildi kuru veya yağlı bırakmaya özen göstermelisiniz.

Bu Yazı Hizmet Olarak Değil Bilgilendirme Amaçlı Yazılmıştır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?