dermapen

Dermapen Cilt Bakımı Neden Tercih Edilir

İçindekiler

Dermapen nedir? Cildin kolajen ve elastin üretmesini sağlamak amacıyla ciltte küçük iğnelerin kullanıldığı uygulamaya dermape denir. Bir cilt yenilme uygulaması olan bu işleme kolajen indüksiyon tedavisi de denir. Bu teknik ciltte gençleştirme etkisi ortaya koyar. Böylece çok daha estetik bir görünüm ortaya çıkar. Yöntemin başarılı sonuçlar ortaya koyuyor olması, son zamanlarda sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılıyor.

Cilt çevre koşullarından oldukça etkilenen bir organdır. Düzenli olarak temizlenip ihtiyacına göre bakımı yapılmazsa ve koruyucu önlemler alınmazsa çabucak yıpranır. Sivilceler, akneler, yaşlılıktan dolayı gelişmeye başlayan kahverengi lekeler, göz ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıklar bu sorunlardan bazılarıdır. Gelişen tıp tüm bu sorunların üstesinden gelebilmek için yeni çözümler sunmaktadır. İşte bu çözümlerden birisi dermapen uygulamasıdır. 

Geleneksel Çin tıbbından esinlenerek hazırlanmış olan bu yöntemde ama ciltte kanallar açmak ve iyileşmeyi tetiklemektir. Acılı ya da zarar verici bir işlem değildir. Mikro iğneler ve bu işlem için geliştirilmiş özel bir alet ile tatbiki gerçekleştirilir. Bu sırada kök hücre ve besleyici bileşenlerde işlemin yapıldığı bölgeye uygulanabilir. Böylece iyileşme ve yenilenme sürücüne katkı yapılmış olunur. 

Dermapen Ne İşe Yarar?

Popülaritesi her geçen gün daha da artan dermapen uygulaması daha genç ve güzel görünmek isteyenlerin ilk tercihlerinden oluyor. Bu uygulama ile birlikte kolajen üretimi artırılıyor. Böylece sarkmış olan cilt yeniden kendini toparlamaya ve sıkılaşmaya başlıyor. Ciltte oluşmuş sivilce izleri, ton farklılıkları, güneşten dolayı oluşmuş lekeler giderilebiliyor. İşlemin ardından gözeneklerde küçülmeler meydana geliyor. 

Yaralanmalardan ve yanıklardan kalmış olan izler ile derinleşmemiş çizgiler ve kırışıklıklar düzeltiliyor. Siyah noktalar ortadan kalkıyor. Erkelerinden büyük sorunlarından biri olan saç ve sakal kırana bu yöntem ile çözüm bulunabiliyor. Kuru ciltler normal hale gelirken göz altı morlukları ve torbalanmalar ortadan kalkıyor. Bunlar haricinde aşırı terleme problemleri gibi sorunlara da bu yöntem ile çare bulunabiliyor.

Akneli Ciltler İçin Neler Yapılmalıdır? Bilmeniz Gerekenler?

Dermapen İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Cildin her bölgesine uygulanabilen ve birçok cilt sorununa çözüm olan dermapen yaşlılık sorunlarının üstesinden gelmeyi sağlar. Özellikle yüz bölgesinde ki sorunlarda bu işlem sıkça uygulanmaktadır. Eğer kişinin cilt kontrolleri sonucunda uygun olduğu anlaşılırsa el, kalça, kol, sırt bölgelerinde ki yaşlanma sorunlarında da bu işlem uygulanabilir. İnsanların doğum, kilo alma verme sonucu vücudunda oluşan çatlaklarda da etkilidir. 

Cildin daha sıkı olmasını sağlayan işlem gül hastalığı gibi doğum lekelerinden de kurtulmak isteyenlerin seçtiği tedavilerden birisidir. Kimyasal Peeling ya da lazerle cilt soyma gibi işlemlerden korkan kimseler bu tedaviyi deneyebilirler. Sonuçları hemen hemen birbiriyle aynı olmaktadır. Cilt hasarlarının giderilmesinde de dermapen uygulaması olumlu sonuçlar vermektedir. 

dermapen nedir

Anti Aging Nedir? Anti Aging Uygulaması Nasıl Yapılır

Dermapen İşlemi Zararları

Bu tedavinin genel olarak bir zararı bulunmamaktadır. Ama dikkatli şekilde yapılması elzemdir. En önemlisi doğru doktora işlem yaptırmaktır. İşlem öncesi cilt dezenfekte edilerek mikroplardan arındırılmalıdır. Eğer bu hususlara dikkat edilmezse cilt tahriş olabilir. İz bırakacak yaralanmalar meydana gelebilir. Ama konusunda uzman ve hijyen kurallarına dikkat eden bir yerde yapılan işlem sorunsuz şekilde geçecektir. 

Ciltten cilde değişmekle birlikte hassas ciltlerde işlem sonrasında kızarıklık ya da hassasiyet oluşabilir. İşlemin yan etkilerinden birisi gerilme ve yanmadır. Fakat bu etkiler oldukça kısa bir sürede geçmektedir. Birçok cilt soyma, kimyasal Peeling gibi farklı birçok işleme göre cilde zararı oldukça azdır. Bu nedenle cilt kusurlarından kurtulmak isteyen kimseler Dermapen yöntemini seçmektedir. 

Lazer Epilasyonu İle Yaz Ayına Hazırlık Yapın

Dermapen Uygulamasının Faydaları

Bu işlem cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sivilce izlerine ve ciltte çıkan sivilcelere yararlıdır. Derin kırışıklıkların giderilmesinde yüksek faydalar sağlamasa da hafif kırışıklıklarda oldukça etkilidir. Gözeneklerin küçülmesini sağlar. Ciltte oluşan çatlakları ortadan kaldırır. Gözlerinin etrafında morluklar ya da torbalar olan kimselerde bu tedaviyi deneyebilirler. Tedavinin iyileştirici özellikleri bir hayli fazladır. 

Yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmek isteyen kimseler bu tedaviden oldukça memnundur. Dekolte kısımlarda oluşan sarkmaların yeniden toparlanmasını sağlar. Yine bu kısımlarda ki kırışıklıklarında azalmasına yardımcı olur. Cilde olan zararı oldukça azdır. Yan etkileri az olduğundan kişi kısa sürede iyileşebilir. Böylece yaptıran kişiler kısa sürede hayatlarına geri dönebilirler. Soyulma ve tahriş gibi etkiler görülmez. 

Dermapen İşlemi Kimlere Uygulanır?

Cildi yenileyen bu işlem oldukça etkilidir. Hemen her türlü cilt tipine uygulanabilir. Parlaklığını kaybetmiş ve sarkmaya başlamış olan ciltler bu yöntem ile eski günlerine dönebilir. Sosyal hayatlarından feragat etmek isteyen kimseler için bu tedavi uygundur. Doğum sonrasında anneler bu tedavi ile cilt çatlaklarının üstesinden gelebilirler. Orta yaşlı hanımlar ve beyler ciltlerinde görülmeye başlanan yaşlılık belirtilerini öteleyebilirler. 

Sürekli olarak dışarda çalışmaktan cildi yorgun düşmüş olan kimseler yeniden sağlıklı bir cilde kavuşabilirler. Hamilelerin bu tedaviyi yaptırmaları doktorlar tarafından önerilmemektedir. Aynı şekilde anneler tedaviye başlamadan önce çocuklarının sütten kesilmesini beklemelidir. Şeker hastası olan kimseler işlemi yaptırmadan önce gerekli sağlık kontrollerinden geçmelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullananlarda bu tedaviyi yaptırmadan iki kere düşünmelidir. Çünkü kanama riski oluşturabilir. 

Dermapen İşlemi Nasıl Uygulanır?

Yaylı bir sisteme sahip kalemle yapılan işlemde mikro iğneler kullanılır. İğneler paslanmaz çelikten yapılmaktadır. Böylece iğneler hem dayanıklı hem de tetanos gibi sorunlardan uzak olmaktadır. İşlem öncesinde cilt öncelikle temizlenerek mikroplardan arındırılır. Daha sonra işlem başlar. Cihazın içinde 11 adet iğne bulunmaktadır. Kalem çalışmaya başladıktan sonra iğneler dik bir şekilde cilde girip çıkar. 

Ortaya yüzeysel kanamaların olduğu minik delikler çıkar. Önceden uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Bu sayede kişiler acı hissetmezler. Yarım saat kadar süren işlemden sonra cildin yatışması için peptik maskede uygulanabilmektedir. Son olarak cilde nemlendirici krem sürülür ve seans biter.İşlemin ardından cilt kolajen sentezlemeye başlar. Kan akışı hızlanır. 

Dermapen İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan işlemden sonra ilk 24 saat oldukça önemlidir. Bu süre içinde makyaj yapılmaması kişilere tavsiye edilmektedir. Bölgenin terlemesine izin verilmemelidir. 1 gün boyunca bölge ıslatılmamalıdır. Yine operasyondan sonraki 2 hafta boyunca cilt güneşten korunmalıdır.Eğer dışarı çıkılacaksa güneş kremi uygulanması gereklidir. Evde ise perdeler çekilerek cilt güneşten uzak tutulmalıdır. İnsan gözüyle seçilemese de bu süre içinde ciltte delikler olacaktır. 

Eğer koruyucu bir ürün sürülmezse güneş ışınları kolayca alt tabakalara kadar ulaşabilir. Bu durumda tahrişlere sebep olabilir. Cildin olası enfeksiyonlardan korunması için 24 saat boyunca cilde dokunulmaması tavsiye edilmektedir. 

Eğer cilde dokunmak gerekiyorsa eller iyice yıkanmalıdır. İşlem uygulanan bölgeye 2 hafta ağda yapılmamalıdır.Bu işlemin ardından cilde iyi bakılması gereklidir. Böylece cilt çok daha uzun süreler canlı ve parlak kalır. Mutlaka doktorlardan bu konuda tavsiye alınmalıdır. 

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Bu sorunun cevabı tamamen uygulama yapılacak olan bölgeye ve cilt sorununa göre değişiklik göstermektedir. Daha ufak sorunlarda 2 seans bile yeterli olabilirken büyük sorunlarda 8 seansa kadar çıkılabilmektedir. Cildin parlak ve sağlıklı görünmesi için 6 ila 4 seans yeterli olmaktadır. İz ve kırışıklıkların giderilmesinde ise 3 ila 8 arasında seanslar gerekebilmektedir.

Kişinin iyileşme süresine göre de yapılan seansların aralıkları birbirinden farklı olmaktadır. Kişiler uygulamanın ilk seansından 6 hafta geçtikten sonra sonuçları görmeye başlarlar. 3 ay içinde ise bütün etkiler görülür. İşlemin sonuçları kalıcı olmaktadır. Fakat etkilerin ne boyutta olacağı tamamen uygulanacak bölgeye, cilt yapısına ve işlemden sonra cildin ne kadar iyi korunduğuna göre değişmektedir.

Bu Yazı Bilgi Amaçlı Yazılmıştır.

Dermapen Uygulaması Kalıcı Mı?

Cilt sorunların kendini her zaman tekrar edebilir. Bu nedenle sorunun cevabı oldukça karmaşıktır. Örneğin cilt lekeleri yapılan işlemin ardından yok olmaktadır. Eski lekeler bir daha da ortaya çıkmamaktadır. Fakat kişiler yaşlandıkça yeni cilt lekeleri ve kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Bu nedenle işlemin ardından cilt bakımına önem verilmelidir. Ayrıca kişilerin sorunlar görüldükçe yeni seanslar alması gerekebilir. 

Dermapen Ücreti Ne Kadar?

Uygulama seans fiyatları genelde doktor kontrolünden sonra belirlenmektedir. Müdahale edilecek bölgeye ve işlemin zorluğuna göre fiyatlar artabilmekte veya azalabilmektedir. Fakat fiyatlar genelde uygun olmaktadır. Bir seans 1300 TL ile 1500 TL arasında fiyatlar tutabilmektedir. İşlemi yaptıracak kişiler klinik belirlerken fiyat üzerinden değil kalite üzerinden tercih yaparlarsa sonuçtan daha mutlu olacaklardır. 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?