kol-sikilastirma-nedir

Kol Sıkılaştırma Nedir? Kol Sıkılaştırma Fiyatları

İçindekiler

Kol sıkılaştırma nedir? Kol sıkıştırma için liposuction, dermal lift, brachioplasty gibi ameliyat yöntemlerinin yanı sıra, ameliyatsız medikal yöntemler de mevcuttur. Bunlar arasında;

  • Radyofrekans : Bu yöntemde, cildin altındaki yağ hücreleri ısıtılarak parçalanır ve cildin sıkılaşması sağlanır.
  • Ultrason : Bu yöntemde, cildin altındaki yağ hücreleri parçalanır ve cildin sıkılaşması sağlanır.
  • LaserLipolysis : Bu yöntemde, cildin altındaki yağ hücreleri parçalanır ve cildin sıkılaşması sağlanır.

Ameliyatsız yöntemlerin başarı oranı, ameliyat yöntemine göre daha düşük olabilir ve daha uzun bir süre için tedaviye ihtiyaç duyulabilir. Ayrıca, ameliyatsız yöntemlerin cilt yapısına ve yağ deposuna göre etkisi farklı olabilir. Herhangi bir yöntem için uygunluğunuzu ve sonuçlarınızı konuşmak için bir estetik doktoru ile görüşmeli ve uygun bir tedavi planı oluşmasını sağlamalısınız.

Kol Sarkmalarının Temel Sebepleri

Kol sarkması yaşlanma, kilo kaybı veya kilo alımı veya genetik faktörler gibi nedenlerle ortaya çıkan yaygın bir estetik sorundur. Burada kol sarkmasının temel sebeplerinden bazıları yaşlanma, fazla kilo alma veya verme, genetik, düzensiz egzersizler, ciltteki kolajen düşüklüğü olabilir. 

Kol sarkmasının sebepleri arasında yer alan faktörler üzerinde kontrol sahibi olunması mümkün olmayabilir. Ancak, cildin sağlıklı kalmak için doğru bakım yapmak, egzersiz yapmak ve dengeli bir diyet izlemek gibi önleyici önlemler alınabilir. Ayrıca, kol sarkmasının estetik olarak düzeltilmesi için birçok tedavi seçeneği de mevcuttur. Bu seçenekleri değerlendirmek için bir estetik doktoru ile görüşmeniz.

Karın Nasıl Sıkılaşır? Karın Sıkılaştırma Fiyatları

Kol Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız medikal kol sıkılaştırma tedavileri bıçak altına yatmadan gerçekleştiği için oldukça popüler bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem acısız, ağrısız ve iz bırakmadan gerçekleşir. Yöntemlerle cildin altındaki yağ hücreleri dışardan parçalanır ve cildin sıkılaşması arttırılır. Bu sayede kolun tonunun da artması sağlanır.

Kol Sıkılaştırma Kimler İçin Uygundur?

Bu ameliyatsız sıkılaştırma yöntemleri, genellikle kol sarkmasının hafif ve orta derecede olduğu bütün kişiler için uygundur. Aynı zamanda, ameliyat yöntemine karşı bir endişesi olan veya ameliyat sürecinden kaçınmak isteyen kişiler için de uygun bir seçenektir. 

Bunlara ek olarak kolunda herhangi bir kemik içi protez veya platin bulunan kişiler için uygun bir seçenek değildir. Ancak, ciddi derecede kol sarkması olan kişiler için, ameliyat yöntemi daha etkili olabilir. Ayrıca, yöntemlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve sonuçların sürekliliği de değişebilir.

Vücut Ameliyatsız Nasıl Sıkılaşır? Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Ameliyatsız Kol Germe Uygulamaları

Exilis Elite, HI-FU, EMSlim, Akustik Şok Dalga Terapisi ve Forma Plus gibi yöntemler, ameliyatsız medikal kol germe tedavileri arasındadır.

  • Exilis Elite: Bu yöntem radyo frekans teknolojisi kullanılarak cildin altındaki yağ hücrelerini parçalayarak kol germe ve tonlandırma amacını gerçekleştirir.
  • HI-FU: Bu yöntem ultrason teknolojisi kullanılarak cildin altındaki yağ hücrelerini parçalayarak kol germe ve tonlandırma amacını gerçekleştirir.
  • EM Slim: Bu yöntem elektromanyetik dalgalar kullanarak kasları uyarır ve tonlandırma amacını gerçekleştirir.
  • Akustik Şok Dalga Terapisi: Bu yöntem, yüksek enerjili ses dalgaları kullanarak cildin altındaki yağ hücrelerini parçalayarak kol germe ve tonlandırma amacını gerçekleştirir.
  • Forma Plus: Bu yöntem, cildin altındaki yağ hücrelerini parçalayarak kol germe ve tonlandırma amacını gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Kol Sıkılaştırma Yöntemleri

Ameliyatlı kol sıkılaştırma yöntemleri arasında liposuction ve klasik brachioplasty (kol germe ameliyatı) yer alır. Liposuction, vücuttaki fazla yağların çekilmesini içerirken, klasik brachioplasty daha ciddi bir ameliyattır ve kol derisinin gerilmesini veya atılmasını içerebilir.

Ameliyatsız kol sıkılaştırma yöntemleri arasında non-invaziv yağ azaltma yöntemleri (örneğin Cool Sculpting, Sculpsure) ve non-invaziv cilt germe yöntemleri (örneğin radiofrekans, lazer, ultraviyole) yer alır. Bu yöntemler genellikle daha az invazif ve daha az zaman ihtiyacı olan yöntemlerdir ve ameliyat sonrası iyileşme süresi daha kısadır ancak başarı oranı da ameliyatlı yöntemlere göre düşüktür.

Kol Sıkılaştırma Olanlar Nelere Dikkat Edilmeli?

Kol sıkılaştırma sonrası hastanın dikkat etmesi gereken bir çok husus vardır. Bunlar arasında kollara fazla yüklenmemek, eğer ameliyat geçirdiyseniz bölgenin güneşten korunması gibi öneriler yer alır. Ek bakım önerileri için lütfen doktorunuzla görüşünüz.

Kol Sıkılaştırma Fiyatları

Kol sıkılaştırma fiyatları, tedavinin ameliyatlı veya ameliyatsız olmasına göre değişir. Ameliyatlı tedavide ameliyat yapılacak bölgenin genişliği, ameliyatın yapılacağı ülke ve klinik, ve ameliyatı yapacak doktorun deneyim seviyesi gibi faktörlere göre değişebilir. 

Türkiye’de ameliyatlı kol sıkılaştırma ameliyatı fiyatları genellikle 10,000 TL ile 25,000 TL arasında değişebilir. Ameliyatsız yöntemler genellikle daha ucuzdur, ancak yine de fiyatlar farklı kliniklerde ve farklı yöntemlerde değişebilir.

Ameliyatsız kol sıkılaştırmanın fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için en iyi yol ise, klinikleri aramak ve fiyat tekliflerini karşılaştırmaktır.

Velashape işlemi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Merak ettiğiniz bütün detaylar için tıklayın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Koldaki Sarkmalar Nasıl Giderilir?

Koldaki sarkmalar genellikle yaşlılık, aşırı kilo, genetik yatkınlık veya hormon değişimleri gibi nedenlerle oluşur. Bu nedenle, koldaki sarkmaların nasıl giderileceği, nedenine göre egzersiz, ameliyat gerektiren veya gerektirmeyen yöntemlerle giderilebilir.

Sarkan Kollar Ne Kadar sürede Sıkılaşır

Ameliyatsız kol sıkılaştırma yöntemleri genel olarak hızlı etki etmektedir. Bu süre 90 gün ila 180 gün arasında değişim göstermektedir.

Kol sporla sıkılaşır mı?

Yaşları genç olan ve yeni yeni sarkmaları ortaya çıkan hastalar için kollarının spor ile sıkılaşması mümkündür. Ancak uzmanlar yaşı ilerlemiş ve uzun süre spor yapmamış hastaların kol sarkıklığını sporla düzeltebileceğini düşünmemektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?