İstanbul lazer Epilasyon

İstanbul Lazer Epilasyon – Nişantaşı Lazer Epilasyon

İçindekiler

İnsan vücudunun çeşitli bölgelerinde istenmeyen ve kötü görüntüye neden olan kıllar bulunmaktadır. Epilasyon yöntemleri, insanları rahatsız eden kılların alınması için geliştirilmiştir. Geleneksel epilasyon yöntemleri, jilet, ağda, epilatör, tüy dökücü kremlerdir. Günümüzde geleneksel epilasyonların yerini daha çok yeni nesil lazer epilasyon yöntemleri aldı. İstanbul, lazer epilasyon hizmetlerinin yoğun olarak verildiği bir kenttir. Lazer epilasyon için İstanbul sıklıkla tercih edilmektedir. Meraklıları tarafından İstanbul lazer epilasyon nedir? Nasıl yapılır? Soruları sorulmaktadır. İstanbul lazer epilasyon, istenmeyen kılları kalıcı bir şekilde yok eden yöntemdir. 

Lazer epilasyonun amacı, kılın köklerini tahrip ederek bir daha büyümelerini engellemektir. Kıl köklerindeki melamin pigmentine lazer ışınları gönderilir. Kılların yapısındaki siyah renk lazer ışınlarını emince yüksek bir ısı meydana gelir. Yüksek ısı kıl köklerini tahrip ederek kalıcı bir şekilde çıkmamasını sağlar. Siyah renkli kılların lazer ışınlarını daha yüksek dozda emer. Böylece lazer epilasyonunun etkisi yüksek olur. Gri, sarı ve beyaz kıllarda lazer epilasyon daha az etkilidir.

Lazer Epilasyon kampanyası

Lazer Epilasyon Nereye Gitmeliyim?

Pek çok kişi lazer epilasyon nereye gitmeliyim? Sorusunu sormaktadır. Lazer epilasyonun yapılacağı yer çok önemlidir. İstanbul’da çok fazla epilasyon merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden bazılarında lazer epilasyon uzmanı olmayan kişiler çalışmaktadır. Lazer epilasyon, yetki belgesi bulunan uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Uzman olmayan kişilerin yapması çeşitli riskleri barındırır. Kuaför gibi mekanlarda lazer epilasyon yapılması yasalarca uygun değildir. Lazer epilasyon klinik veya hastanelerde, streil ortamda ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Nişantaşı Recency Merkezi bu konuda en iyisi diyebiliriz.

İstanbul Lazer Epilasyon Hangisi Daha İyi?

Lazer epilasyonunun yaparken kullanılan çeşitli cihazlar vardır. İstanbul lazer epilasyon hangisi daha iyi? Şeklindeki soruya cevap vermek için bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Lazer epilasyon cihazları, bölgeye, kıl yapısına, kıl rengine ve cilt rengine uygun olarak kullanılır. Hangi cihazın daha uygun olacağına uzmanı karar verir. Lazer epilasyon uzmanı, işlem yapılacak bölgeyi fiziki olarak muayene eder. Muayenede kıl yapısını, rengini, cilt tipini belirler. Belirlemeler ışığında uygun cihaz tipi, seans sayısı ve epilasyon planı çıkarılır. Lazer epilasyonunda kullanılan 3 çeşit cihaz vardır. Cihaz çeşitlerinin kullanıldığı lazer epilasyon yöntemleri şunlardır:

  1. Diode lazer epilasyon: Diode lazer cihazının dalga boyu diğerlerine göre daha uzundur. Bundan dolayı daha koyu renkli kıllarda ve tenlerde bile etkili sonuçlar vermektedir. 
  2. Alexandrite lazer epilasyon: Teknik özelliklerinden dolayı açık tenliler için daha uygun olan bir yöntemdir. Koyu ten rengine sahip kişilerde kullanılması önerilmez. Yüz bölgesinde kullanılması tüy artışına neden olabilir.
  3. Nd Yag lazer epilasyon: Çok koyu tenliler için geliştirilmiş bir cihazdır. Nd yag cihazı işlemi, diğer lazer epilasyonu cihazlarına oranla daha ağrılıdır. Ağrı oranının yüksek olması cihazın kullanım alanlarını sınırlandırmaktadır. 

İstanbul Lazer Özel Bölge Kaç Seans?

Lazer epilasyona güven arttıkça insanlar özel bölgelerine dahi yaptırmaya başladı. Özel bölgelerdeki kılların kalıcı olarak yok edilmesinde lazer epilasyon derece etkilidir. Kalıcı etkinin görülebilmesi için birden fazla seans uygulanmalıdır. İstanbul lazer özel bölge kaç seans?  Özel bölgeye uygulanan 4 seansta tatmin edici sonuçlar elde edilir. Ancak kesin ve daha etkili sonuç için 8-12 seans gerekmektedir. Bazı kişilerin kıl yapısı, rengi gibi nedenlerden ek bir veya iki seansa daha ihtiyaçları olabilir. Lazer epilasyon uygulaması kılları tamamen yok ederek bazı kişilerin yaşadığı kıl dönmesi sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Özel bölgeye lazer epilasyonun yumurtalıklara zarar vereceğine dair bazı söylentiler dolaşmaktadır. Bu ve benzeri söylentilerin bilimsel bir gerçekliği yoktur. Lazer epilasyon sırasında lazer ışınları en fazla cildin 1 mm derinliğine tesir ettiğinden bir sakıncası veya zararı yoktur.

Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Kesin karar vermemiş olanlar lazer epilasyon güvenli mi? Hususunu araştırdıktan sonra net olarak yaptırmaya karar verirler. Lazer epilasyon, FDA onaylı bir uygulamadır. İyonize radyasyon içermeyen lazer epilasyonun kanser gibi bir yan etkisi yoktur. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) uzun süreli yaptığı araştırma ve incelemeler neticesinde lazer epilasyona onay vermiştir. FDA, lazer epilasyon cihazlarının hepsine onay vermemiştir. Epilasyon yaptırmadan önce cihazın FDA onaylı olup olmadığı sorulup araştırılabilir. Ayrıca lazer epilasyon uzmanı tarafından yapıldığında daha güvenlidir. Doğru cilt ve kıl tipine uygun cihaz kullanıldığında hiçbir zararı yoktur. Yan etkisi ve zararı olmamasına rağmen tedbiren, hamilelere,  sara hastalarına, hamilelere, hamilelik riski taşıyanlara, cilt hastalığı olanlara yapılmaz.

İstanbul’da Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler

İstanbul, lazer epilasyon hizmetleri bakımından çok zengin bir kenttir. İstanbul’da lazer epilasyon yapan hastaneler listesi oldukça uzundur. Lazer epilasyon, doktor veya yetki belgesi olan uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler hastaneler listesinden kendine en uygun olanı seçebilir.

İstanbul Lazer Epilasyon Fiyatı

Lazer epilasyon, geleneksel epilasyon yöntemleri ile kıyaslandığında çok ekonomik bir uygulamadır. İstanbul lazer epilasyon fiyatı, işlemin yapılacağı bölgeye, seans sayısına, lazer epilasyon çeşidine göre değişmektedir. En fazla 10 seansta lazer epilasyon tamamlanmaktadır. Seans sayısı kaç olursa olsun lazer epilasyon daha ekonomiktir. Çünkü kıllar kalıcı olarak yok edildiğinden bir daha harcama yapılmaz. Diğer geleneksel yöntemlerde kıllar geçici olarak temizlendiğinden her defasında yenilenmesi gerekir. Her kıl temizleme ekstra masraftır. 

İstanbul Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Gerekli midir?

Lazer epilasyon yaptıran bazı kişiler kontrol seansına gitmektedir. Her lazer epilasyon türünde lazer epilasyonuna ihtiyaç duyulmaz. İstanbul lazer epilasyon kontrol seansı gerekli midir? Şayet klasik lazer epilasyon yöntemi uygulandıysa kontrol seansına ihtiyaç duyulur. Buz lazer epilasyonu yapıldıysa kontrol seansına gerek kalmaz. 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
1
WhatsApp Bilgi Hattı
Recency Nişantaşı
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?